MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Marek Arciszewski, nowym radnym Rady Miejskiej w Obornikach. Poznajcie nowe nazwiska, które będą nas reprezentować w Gminie

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
Wybory za nami, podjęliśmy decyzję, kto będzie reprezentował nas między innymi w Radzie Miejskiej. Część nazwisk jest już dobrze znana mieszkańcom gminy. Jednak wiele osób debiutuje na arenie politycznej. Wśród nich, Marek Arciszewski, który opowiedziała krótko o sobie. Poznajcie nowego radnego.

Marek Arciszewski, nowym radnym Rady Miejskiej w Obornikach. Poznajcie nowe nazwiska, które będą nas reprezentować w Gminie

Wśród nowych osób, które zasiądą w Radzie Miejskiej w Obornikach jest Marek Arciszewski. 43-letni mieszkaniec Obornik, reprezentować będzie okręg nr 2. Zyskał on drugie najwyższe poparcie z 381 głosami w swoim okręgu, startując z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kim jest nowy radny?

Marek to oborniczanin, żonaty z Patrycją, z którą wychowuje dwóch synów – Nikodema i Jonasza. Od 20 lat pracuje jako nauczyciel i trener piłki ręcznej w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach oraz w klubie SKF KPR Sparta Oborniki.

W kwestii sportu, nie ograniczam się tylko do piłki ręcznej. Aktywnie uczestniczę w kulturze fizycznej praktycznie przez siedem dni w tygodniu, korzystając z infrastruktury oraz malowniczych terenów naszej gminy. Uważam, że własny przykład dobrych nawyków jest najlepszym sposobem na wpływ na rozwój edukacyjny i wychowawczy młodzieży - mówi Marek Arciszewski.

Jak zaznacza, jego świetny wynik w wyborach samorządowych to efekt pozytywnego odbioru całego środowiska, z którego się wywodzi.

Mam zaszczyt pracować z doskonałym zespołem nauczycieli w SP nr 4, która osiąga najlepsze regionalne wyniki w nauce. Wzorowa współpraca z klubem SKF KPR Sparta Oborniki oraz Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, w zakresie szkolenia sportowego dzieci i młodzieży, w której osiągamy bardzo wysokie rezultaty - tłumaczy.

Jakie plany ma Marek Arciszewski jako Radny Rady Miejskiej w Obornikach?

Na początku kadencji mam przede wszystkim wysokie oczekiwania wobec siebie. Radnym się przecież nie urodziłem. Muszę jak najszybciej nauczyć się nowej roli, żeby jak najlepiej służyć mieszkańcom naszego miasta i nie tylko - mówi Marek Arciszewski.

Uważa on, że gmina Oborniki jest bardzo atrakcyjna dla turystów oraz sąsiednich gmin, dlatego popiera kontynuację rozwoju infrastruktury sportowej i pieszo-rowerowej.

Moim największym marzeniem w tej dziedzinie jest połączenie gmin i powiatów poprzez pokolejowy, zabytkowy most na rzece Warcie w Stobnicy. Takie połączenia już w naszym kraju z powodzeniem funkcjonują i nie krępowały tych rozwiązań kwestie formalne granic i własności - zaznacza radny.

Na co dzień chce być dostępny dla mieszkańców, realizować ich pomysły i rozwiązywać problemy.

Postaram się zapewnić tę możliwość w naszym okręgu, ponieważ nie każdy ma łatwy dostęp do różnych urzędów - dodaje na koniec Marek Arciszewski.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto