Medal dla Nikodema Januszaka z Karate Team Oborniki

Szymon Filipowski
Karate Team Oborniki
Z 11 na 13 października w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbyły się zawody POLISH Open 2019. W tym największym turnieju międzynarodowym w karate olimpijskim nie mogło zabraknąć dumnie reprezentujących nas oborniczan.

Czterech członków z Karate Team Oborniki stanęło w szranki z zawodnikami z całej Europy. Największym sukcesem może się pochwalić Nikodem Januszak, który jako jedyny Polak, zdobył brązowy medal w kategorii kumite juniorów do 55 kg. Na pięć stoczonych walk, wygrał cztery, jedną przegrał podczas półfinałów. Olga Kaczmarek zajęła wysokie, piąte miejsce w kategorii kata U21, przegrywając minimalnie w starciu o brązowy medal. Kacper Rodak w kumite do 61 kg został sklasyfikowany na 7 miejscu (na 34 zawodników). Monika Dmytruszyńska zajęła 11 miejsce (drugie najwyższe wśród Polek) walcząc w gronie 50 zawodniczek.