Jakub Przybysz
Nagrody dla sportowców
Nagrody dla sportowców Arch.
20 tys. zł. wyniosła pula, którą przeznaczono na nagrody Burmistrza Obornik dla najlepszych sportowców. Za wysokie osiągnięcia w 2016 roku nagrodzone zostały 24 osoby.

Najwyższą z przyznanych kwot - 1200 zł - otrzymają kulomiotka Agnieszka Malu-śkiewicz, która zajęła II miejsce podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce oraz zawodniczka karate Kamila Bracikowska, która zajęła III miejsce podczas Mistrzostw Polski w Karate WKF.

1000 zł powędruje do Romualda Ruksa oraz jego syna Kajetana, którzy zdobyli srebrny medal w klasyfikacji drużynowej podczas Mikrolotowych Mistrzostw Świata. Nagrodę w takiej samej wysokości przyznano też Mateuszowi Wawrzyniakowi za zajęcie I miejsca podczas Mistrzostw Polski w Wakebordzie oraz Bartoszowi Protasewiczowi, zwycięzcy Pucharu Polski Karate Shotokan.

Po 800 zł otrzymają: Janusz Wolniewicz, który zajął I miejsce w Pucharze Polski Masters w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych; Paweł Przewoźny, zwycięzca Pucharu Polski Master w karate WKF; Paweł Baran, zdobywca złotego medalu w Pucharze Polski Masters w karate Shotokan.

Nagrody w wysokości 600 zł trafią w ręcę Gabrieli Urbaniak, która zdobyła z drużyną Vistal Gdynia Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet oraz do szczypiornistów, osiągających sukcesy w plażowej odmianie tego sportu. Są to: Łukasz Piaścik, Maciej Włudarczak i Urszula Filoda, którzy zdobyli Wicemistrzostwo Polski.

Po 500 zł otrzymają: Krzysztof Sobota za zajęcie II miejsca w swojej kategori wiekowej podczas Mistrzostw Polski w Triathlonie; Kamil Kępa za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski Enduro; Wiesław Biliński za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski Cross Country; zwycięzcy Pucharu Polski Cross Country - Dariusz Biliński, Eryk Walter i Piotr Kamiński; Marcin Skrzypczak za II miejsce w Pucharze Polski Cross Country; Maciej Buczkowski za zajęcie III miejsca w Pucharze Polski Cross Country oraz karateczki Olga Kaczmarek, Monika Kuźniak i Julita Wojciechowska za zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski Karate WKF.

Kwotę 400 zł komisja przyznała Krzysztofowi Buczkowskiemu, który zajął V miejsce w Mistrzostwach Polski Cross Country; Annie Żołyniak za zajęcie IV miejsca w Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej; Jakubowi Kuklewskiemu za zajęcie III miejsca w Pucharze Polski Karate Shotokan.

Ostatnimi nagrodzonymi, którzy otrzymają po 300 zł są: Filip Kamiński, który zajął VI miejsce w Mistrzostwach Polski Cross Country, Piotr Dereń, który uplasował się na VIII miejscu Mistrzostw Europy w Motocrossie; Arkadiusz Fabiś za zajęcie VII miejsca w Pucharze Polski Super Enduro; Roman Zalewski za zajęcie VI miejsca w Pucharze Polski Enduro; Tomasz Wojewoda za zajęcie VIII miejsce w Pucharze Polski SuperEnduro; Mikołaj Michalak za zajęcie II miejsca w kata drużynowym podczas Pucharu Świata w Karate Harasuto Cup oraz Sara Wosicka za zajęcie II miejsca w kumite drużynowym na Mistrzostwach Polski w Karate WKF.