Oborniccy karatecy na medal w Międzynarodowym Turnieju Karate WKF

Szymon Filipowski
Obornicki Klub Karate
W dniach od 29 lutego do 1 marca w hali widowiskowo-sportowej w Bydgoszczy odbyła się 19. edycja Międzynarodowego Turnieju Karate WKF Central Europe Open, w której udział wzięło ponad 1100 karateków z pięciu państw. Wśród nich nie zabrakło zawodników z Obornickiego Klubu Karate.

Ostatecznie po zaciętej, pełnej emocji rywalizacji, naszym zawodnikom udało się zdobyć aż 5 medali. I tak pierwsze miejsce w kata indywidualnym masters zdobył Paweł Baran, drugie miejsce kata indywidualne masters zdobył Łukasz Pietrzak, trzecie miejsca zdobyli, kolejno w kategoriach kata indywidualne kat. 7 lat i młodsi - Zuzanna Paulus, konkurencji kata drużynowego dziewcząt w kat 10-11 lat Alicja Paulus, Helena Grafka i Nikola Mamaet oraz w kumite indywidualne masters Łukasz Pietrzak.