Oborniccy karatecy rozpoczęli sezon od medali

Jakub Przybysz
Sukces obornickich karateków
Sukces obornickich karateków OKK
Niezwykle udanie rozpoczął się sezon 2015/2016 w Obornickim Klubie Karate. W weekend zawodnicy startujący w kategorii seniorów, wzięli z powodzeniem udział w dwóch dużych imprezach sportowych.

Najpierw w sobotę Paweł Baran wywalczył dwa medale podczas Międzynarodowego Grand Prix Polski, które odbyło się w Bielsko Białej. Oborniczanin zdobył złoto w konkurencji kata i srebro w konkurencji kumite. W czasie swoich walk musiał się zmierzyć zarówno z zawodnikami z Polski jaki i Rosji czy Anglii.

Dzień później Paweł Baran wraz ze swoimi klubowymi kolegami - Pawłem Przewoźnym oraz Krzysztofem Waśko, wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Polski w Karate JKA w Przeźmierowie. Oborniczanie zajęli pierwsze miejsce w konkurencji kata drużynowego. Ponadto Paweł Przewoźny zdobył pierwsze miejsce w kumite indywidualnym. W tej samej konkurencji Krzysztof Waśko wywalczył trzecie miejsce.