Oborniccy karatecy z kolejnymi sportowymi sukcesami

Daria Przybysz
W niedziele zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w dwóch turniejach sportowych. Najstarsi rywalizowali na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Olimpijskim, które odbywały się w Legnicy, skąd przywieźli dwa medale.

Trzecie miejsce w konkurencji kata drużynowego kobiet wywalczyły Aleksandra Wieczorek, Justyna Gralak i Martyna Michalska. Również trzecie miejsce w konkurencji kumite w kat + 67 kg wywalczyła Martyna Michalska.

W tym samym czasie najmłodsi uczestniczyli w Turnieju Karate OSTRORÓG CUP 2019 w Ostrorogu gdzie zdobyli aż 27 miejsc medalowych.

Medaliści w poszczególnych konkurencjach to:
Kata indywidualne:
Pierwsze miejsce: Zosia Piszczek i Krystian Chrzanowski
Drugie miejsce: Konrad Świstowski, Kamil Jarysz, Bartek Wróblewski
Trzecie miejsce: Magda Wojtkowiak, Ernest Runowski, Tytus Włodarczak, Brajan Kasprzycki, Filip Kapczyński Wiktor Maćkowiak, Stefania Runowska, Alicja Paulus, Filip Filipiak

Kihon:
Pierwsze miejsce: Kacper Jurewicz, Sandra Nowak, Lilianna Olchowy, Bartek Perski, Agata Korczyńska, Zuzanna Paulus
Drugie miejsce: Karol Jurewicz i Szymon Nowak
Trzecie miejsce: Antonina Filipiak