Obornicki Bal Sportowca [ZDJĘCIA]

Jakub Przybysz
Obornicki Bal Sportowca
Obornicki Bal Sportowca JAP
W sobotę w Zespole Szkół Unicef odbył się już po raz XXIII Obornicki Bal Sportowca. Podczas imprezy wręczono nagrody w plebiscycie Osobowości Sportowe Ziemi Obornickiej. Pamiątkowe statuetki otrzymali wyróżniający się zawodnicy i zasłużeni działacze. Potem przyszedł czas na życzenia i zabawę do białego rana.

Dwa kluby, szesnastu sportowców i dwóch działaczy zostało nagrodzonych podczas dorocznego Obornickiego Balu Sportowca, który odbył się w sobotę w murach Zespołu Szkół Unicef. W zaszczytnym gronie Osobowości Sportowych Ziemi Obornickiej 2016 znaleźli się m.in. do zawodnicy karate, lekkoatleci, szczypiorniści czy kolarzy, którzy w minionym roku osiągali wysokie wyniki podczas zawodów, zarówno tych o randze krajowej, jak i międzynarodowej.

Na uroczystej gali prócz samych sportowców, nie zabrakło też licznych przyjaciół obornickiego sportu, samorządowców, przedsiębiorców, sponsorów oraz osób, które na co dzień aktywnie wspierają zawodników. Część oficjalną spotkania, która odbyła się w odświeżonej formule, poprowadził Waldemar Cyranek, wspierany przez przewodniczącego młodzieżowej rady miejskiej Mikołaja Mantyka. Było zwięźle i treściwie, a zaproponowany scenariusz imprezy tworzył zgrabną całość.
- Czas na konkrety, a potem na zabawę, bo dzisiejszego wieczoru to właśnie o dobrą zabawę chodzi - rozpoczął Waldemar Cyranek.

Wyróżnienia sportowcom, którzy swoimi wynikami w 2016 roku sławili Ziemię Obornicką, wręczali zaproszeni goście, wśród których znaleźli się poseł Krzysztof Paszyk, zastępca burmistrza Obornik Piotr Woszczyk, wicestarosta Andrzej Okpisz, były Minister Sportu Lech Drożdżyński, dyrektor Obornickiego Centrum Sportu, Jacek Okpisz oraz trener 75-lecia Jerzy Kubiak.

Po rozdaniu statuetek wszyscy goście wspólnie wznieśli toast za nagrodzonych sportowców, a głos zabrał zastępca burmistrza Obornik, Piotr Woszczyk.
- Dziękuję Wam za reprezentowanie naszej gminy w całym kraju, a nierzadko też poza jego granicami. Jesteście naszą chlubą. Życzę Wam, byście sięgali po kolejne sukcesy - mówił zastępca Tomasza Szramy.

Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” goście zasiedli do elegancko nakrytych stołów, na których zaczęły pojawiać się pyszne dania, serwowane przez Marka Nogaja i jego ekipę. Chwilę później na sali rozbrzmiała muzyka gnieźnieńskiego zespołu Moonliht, a parkiet zaczął się zapełniać. Zabawa trwała niemal do białego rana.

LISTA NAGRODZONYCH W PLEBISCYCIE OSOBOWOŚCI SPORTOWE 2016

ARTUR SPŁAWSKI
Kolarstwo
Złoty medalista Mistrzostw Świata Masters w St. Johann Tirol, federacji World Masters Cycling Federation w kategorii 1957-1962, a także zdobywca srebrnego medalu Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym w Brodnicy, w kategorii M50.

SŁAWOMIR SPŁAWSKI
Kolarstwo
Tak samo jak ojciec, stanął na podium Mistrzostw Świata Masters w St. Johann Tirol, zajmując trzecie miejsce w kategorii 1977-1987. Zdobył również brązowy medal w kategorii M30 podczas Mistrzostw Polski Masters w kolarstwie szosowym w Brodnicy.

SEBASTIAN NOWICKI
Lekkoatletyka
Od trzech lat jest członkiem Reprezentacji Polski Długodystansowców. Akademicki Mistrz Polski w biegach przełajowych oraz biegu na 1500 m. Wicemistrz Polski w kategorii otwartej w biegu na 5 km, a także Młodzieżowy Mistrz Polski w biegu na 10 km.

KAMILA BRACIKOWSKA
Karate
Kamila Bracikowska jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy oraz Międzynarodowych Turniejów Karate. W ubiegłym roku stawała na podium m.in. w Grecji, Włoszech, Czechach, Słowacji i Berlinie.

MACIEJ ADAMCZYK
Triathlon
Maciej Adamczyk z powodzeniem bierze udział w imprezach triathlonowych na terenie całego kraju. W ubiegłym roku został zwycięzcą drugiej edycji obornickiego triathlonu
.

TOMASZ WOSICKI
Karate
Trener karate, sędzia, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń młodych sportowców. Od lat angażuje się w rozwój karate WKF w gminie Oborniki.

MOTOKLUB OBORNIKI
Motocross
Obornicki Motoklub w sezonie 2016 wywalczył Wicemistrzostwo Klubowego Pucharu Polski w Cross-Country oraz Wicemistrzostwo Okręgu Poznańskiego w Motocrossie. Statuetkę odebrał prezes klubu Grzegorz Mantyk.

SKF KPR SPARTA OBORNIKI
Piłka ręczna
Nagroda dla obornickiego szczypiorniaka za awans zespołu kobiet w sezonie 2015/2016 do pierwszej ligi piłki ręcznej. Statuetkę odebrał prezes klubu, Przemysław Cebulski.

ERYK WALTER
Motocross
Zawodnik Cross-Country, w 2016 roku sięgnął po Puchar Polski w klasie quad junior.

PIOTR KAMIŃSKI
Motocross
Zawodnik Cross-Country, wywalczył Puchar Polski w klasie Masters motocyklem Honda o pojemności 450 cm3.

KLIKNIJ W NASTĘPNĄ STRONĘ, ABY PRZEJŚĆ DALEJ...

MARCIN SKRZYPCZAK
Motocross
Wicemistrz Pucharu Polski Cross -Country w klasie S1 motocyklem Honda o pojemności 250 cm3.

WIESŁAW BILIŃSKI
Motocross
Członek obornickiego Motoklubu, zdobywca wicemistrzostwa Polski w kategorii quad open w dyscyplinie Cross-Country.

ROMUALD I KAJETAN RUKS
Mikroloty
Romuald i jego syn Kajetan są członkami Aeroklubu Poznańskiego i zawodnikami Mikrolotowej Kadry Narodowej. W 2016 roku brali udział w 15. Mikrolotowych Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów w Popham w Wielkiej Brytanii, gdzie zdobyli srebrny medal i 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz zajęli 10 miejsce indywidualnie w klasie RWL-2 (motolotnia dwuosobowa).

URSZULA FILODA

Urszula Filoda jest silnym fundamentem obornickiego zespołu piłki ręcznej kobiet. Ze Spartą związana jest od wielu lat. W trudnym dla naszego szczypiorniaka okresie wywalczyła wraz z koleżankami awans do pierwszej ligi. Urszula prezentowała nie tylko wysoką formę na boisku, ale również była odpowiedzialna za organizację gry całego zespołu, pełniąc rolę drugiego trenera.

MACIEJ PRZYBYŁ
Sporty siłowe
Pomysłodawca i współorganizator obornickich zawodów w wyciskaniu sztangi leżąc. Pierwszą edycję imprezy zorganizowano pięć lat temu. Z roku na rok staje się ona coraz większym i popularniejszym eventem.

OLGA CHMIELEWSKA
Karate
Zdobywczyni I miejsca w konkurencji kata indywidualnego podczas Mistrzostw Polski Karate WKF i Mistrzostw Polski Karate Shotokan. Olga będzie też reprezentować Polskę na jednej z największych imprez sportowych - World Games 2017 (igrzyska sportów nieolimpijskich) w lipcu we Wrocławiu.

AGNIESZKA MALUŚKIEWICZ
Agnieszka Maluśkiewicz zdobyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów w pchnięciu kulą oraz brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów.

DARIUSZ SZRAMA
biegi survivalowe
Triumfator wielu imprez biegowych. W 2016 roku wziął udział w pierwszym obornickim biegu survivalowym Formoza Challenge i zajął pierwsze miejsce.

GABRIELA URBANIAK
Szczypiornistka, wraz z zespołem Vistal Gdynia zdobyła w 2016 roku Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet, zaś podczas Mistrzostw Polski jej zespół uplasował się na trzecim miejscu.