Oborniczanie pokonali Victorię, a ulegli We - Met Kamienica

Daria Przybysz
W ubiegłym tygodniu futsaliści KS Futsal Oborniki rozegrali dwa mecze ligowe. W środę oborniczanie zmierzyli się z Victorią Sulejówką, a w niedzielę z We - Met Kamienica.

Oborniczanie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze, szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze jednak wyrównali. Do przerwy podopieczni Mikołaja Wicbergera i Pawła Hoefta prowadzili 3:2. W drugiej połowie kibice mogli zobaczyć także kilka ciekawych akcji i bramek. Ostatecznie po trzech trafieniach Bartosza Banasika i dwóch Jacka Sandera KS Futsal Oborniki zainkasował 3 punkty pokonując Victorię Sulejówek 5:4.

W niedzielę w drugim swoim spotkaniu w minionym tygodniu oborniczanie zmierzyli się z WE - Met Futsal Club. Kibice obornickiego klubu spodziewający się kolejnego zwycięstwa i trzech punktów byli bardzo rozczarowani, gospodarze szybko obieli prowadzenie zdobywając kolejne bramki. KS Futsal do przerwy przegrywał aż 6:1.

W drugiej połowie drużyna zagrała zdecydowanie lepiej i grając z wycofanym bramkarzem potrafiła zdobyć 5 bramek. Niestety gra bez golkilera spowodowała też utratę kolejnych trzech bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką 9:6. To kolejna przegrana oborniczan z drużyną We - Met Kamienica, w rundzie jesiennej mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się wynikiem 3:2.

Po 23 kolejkach spotkań drużyna z Obornik z dorobkiem 37 punków. zajmuje 7 miejsce w tabeli I ligi futsalu. Już w najbliższą sobotę zmierzy się z Widzewem Łódź. Drużyna z Łodzi ma tylko 2 punkty mniej od KS Futsal Oborniki i o jedno miejsce wyprzedza ją w tabeli. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?