Oborniczanin Mistrzem Strzelectwa w Polsce w konkurencji karabinek

Natalia Szewczyk
W sobotę, 3 czerwca odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy Lizawka w Poznaniu. Wśród uczestników był również Oborniczanin, Piotr Niemczyk.

W sobotę, 3 czerwca odbyły się II Mistrzostwa Polski w Strzelaniu z Broni Historycznej. Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach

• pistolet/rewolwer,
  • pistolet wojskowy,
  • karabinek,
  • karabin.

Do uczestnictwa w zawodach podeszło 50 zawodników z 17 klubów z całej Polski. Wśród zaproszonych gości byli Marcin Karpiński przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, Jan Grabkowski Starosta Poznański, Jędrzej Solarski Wiceprezydent Poznania oraz Tomasz Pawlak, Prezes Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Michał Kwiatkowski z kanału Strzelnica.TV

-W trakcie zawodów obywały się również wystawy broni historycznej i oręża wojskowego. Swoimi zbiorami pochwalili się najwięksi kolekcjonerzy wielkopolski a wśród nich Zbigniew Długi i Henryk Plewa. Niewątpliwą ciekawostką na wystawie był największy na świecie rewolwer. Rekordzista z księgi Guinnesa pojawił się na wystawie dzięki uprzejmości Ryszarda Tobysa, słynnego rusznikarza z Wielkopolski. Na jego stanowisko można było zobaczyć również rekonstrukcję legendarnych Visów w kalibrze .45 czy karabin wz. 38M odtworzony z oryginalnych dokumentów polskiego konstruktora Józefa Maroszka- informują organizatorzy wydarzenia.

Oborniczanin z tytułem Mistrza Polski

W konkurencji karabinek wzięło udział 33 zawodników. Piotr Niemczyk z Tarczy Szamotuły pokonał rywali zdobywając 182 punkty i tym samym zostając Mistrzem Polski w konkurencji karabinek. Dodatkowo zajął 4 miejsce w konkurencji karabin.

Tytuły Mistrzów, Wicemistrzów i Drugich Wicemistrzów Polski w Strzelectwie Historycznym zdobyli: