Oborniki. Sukces zawodników Obornickiego Klubu Karate

Daria Przybysz
Zawodnicy Obornickiego Klubu Karate w weekend wystartowali na międzynarodowych zawodach w Bydgoszczy. Wrócili stamtąd z pięcioma medalami.

W weekend, 5 i 6 marca w Bydgoszczy odbywał się Międzynarodowy Turniej Karate Europan Central Open. W rozgrywkach wystartowało ponad 900 zawodników z aż 15 krajów. W śród nich znaleźli się zawodnicy Obornickiego Klubu, którzy zdominowali kategorię masters.

W konkurencji kata indywidualnego drugie miejsce wywalczyła Agnieszka Smolarek, natomiast trzecie - Joanna Molata i Katarzyna Szymankiewicz. Łukasz Pietrzak i Katarzyna Szymankiewicz wywalczyli srebrne medale w konkurencji kumie i walka.

- W niezwykle wyrównanych walkach finałowych nasi zawodnicy przegrali złote medale o przysłowiowy włos z reprezentantami Danii i Armenii - relacjonuje Tomasz Wosicki.