Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Oborniki. Trzech piratów drogowych w rękach policji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie spotkały ich drogie konsekwencje!

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
DarSzach - stock.adobe.com
Trzech nieodpowiedzialnych kierowców straciło uprawnienia do jazdy w ciągu ostatnich kilku dni. Każdy z nich przekroczył obowiązującą prędkość o ponad 50 km/h w efekcie czego nie tylko zostały zatrzymane ich uprawnienia, ale również zostały nałożone na nich wysokie mandaty karne.

Oborniki. Troje piratów drogowych w rękach policji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie spotkały ich drogie konsekwencje!

Na przestrzeni zaledwie dwóch dni, aż troje nieodpowiedzialnych kierowców pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy za jazdę z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym. Takim zachowaniem nie tylko naraża się własne zdrowie i życie, ale ryzykuje się życiem pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy.

- Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 70-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Mercedes. Został on zatrzymany przez patrol drogówki w miejscowości Ludomy. Pomiar prędkości wskazał 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h - informuje sierż.szt. Izabela Leśnik rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Kolejnym zatrzymanym kierowcą za brawurową jazdę, okazał się 40-latek, kierujący samochodem marki Opel. Mężczyzna został zatrzymany przez obornicką drogówkę w miejscowości Gościejewo. Pomiar prędkości wskazał u niego 103 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

- Ostatnim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 47-letni mężczyzna kierujący samochodem Renault. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego w Gościejewie. Pomiar prędkości wskazał 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h - dodała sierż.szt. Izabela Leśnik rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, 13 punktami karnymi oraz odebraniem uprawnień do kierowania.

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości na drodze może skutkować nałożeniem wysokiego mandatu karnego na kierowcę łamiącego przepisy. Zgodnie z przepisami kary za przekroczenie prędkości wynoszą:

  • do 10 km/h – 50 zł mandatu i 1 punkt karny,
  • o 11–15 km/h – 100 zł mandatu i 2 punkty karne,
  • o 16–20 km/h – 200 zł mandatu i 3 punkty karne,
  • o 21–25 km/h – 300 zł mandatu i 5 punktów karnych,
  • o 26–30 km/h – 400 zł mandatu i 7 punktów karnych,
  • o 31–40 km/h – 800 zł mandatu (recydywa 1600 zł) i 9 punktów karnych,
  • o 41–50 km/h – 1000 zł mandatu (recydywa 2000 zł) i 11 punktów karnych,
  • o 51–60 km/h – 1500 zł mandatu (recydywa 3000 zł) i 13 punktów karnych,
  • o 61–70 km/h – 2000 zł mandatu (recydywa 4000 zł) i 14 punktów karnych,
  • o 71 km/h i więcej – 2500 zł mandatu (recydywa 5000 zł) i 15 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc z nadmierną prędkością ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto