Wiesław Szmagaj
Z nieba do piekła... Tak można określić sytuację pilskiej drużyny w meczu I ligi z drużyną KS Futsal Oborniki. Pilanie prowadzili już 4:0 i zremisowali z rywalem 4:4

Pilski zespół rozegrał zaległy mecz z KS Futsal Oborniki, zespołem okupującym miejsce w środku pierwszoligowej tabeli. Było to więc spotkanie derbowe, a w tych często dzieją się niesamowite rzeczy. Tym razem było podobnie...
Mecz rozpoczął się znakomicie dla naszego zespołu. Best Drive Futsal Piła zdobył prowadzenie już w 2. minucie po golu strzelonym przez Wojciecha Węgrzyna. W pierwszej połowie meczu do bramki rywali trafił jeszcze Piotr Przygocki w 13. minucie i na przerwę pilanie schodzili przy prowadzeniu 2:0.

Po zmianie stron pilski zespół dorzucił jeszcze dwa gole (Zbigniew Barańczyk 25' i Kacper Kosmowski 32'). Wydawało się, że gospodarze prowadząc 4:0 mają zwycięstwo w kieszeni. Ambitna drużyna obornicka jednak nie załamała się, zdobywając w ostatniej części meczu aż cztery bramki! A w ostatniej sekundzie miała szansę na kolejną...
Szkoda straconych punktów, ale remis jest sprawiedliwym rozstrzygnięciem. W ligowej rywalizacji każde zdobyte „oczko” jest cenne.