Olga Kaczmarek mistrzynią Polski Seniorów w karate olimpijskim!

Alicja Durka
Olga Kaczmarek zawodniczka Karate Team Oborniki, trenująca od roku 2010 pod okiem Wojciecha Blocha. dotarła na sam szczyt sportu olimpijskiego w kategorii seniorów. Na odbywających się w Legnicy Mistrzostwach Polski seniorów w karate olimpijskim, po jednogłośnie wygranych eliminacjach (4 rywalki), w ścisłym finale pokonała po zaciętej walce – Kamilę Bracikowską z Budokanu Wrocław.

Wspaniale spisali się także mężczyźni, którzy debiutowali na arenie seniorskiej – Mikołaj Michalak, Gracjan Maciejewski oraz Kacper Rodak wywalczyli srebrny medal w kata drużynowym seniorów. Cała klubowa czwórka zawodników to rocznikowi wciąż młodzieżowcy – wychowankowie Karate Team od ponad 10 lat (trener Wojciech Bloch), którzy swoje wspaniałe osiągnięcia sportowe łączą doskonale z nauką – Olga na poznańskim AWF, Kacper, Mikołaj, Gracjan w obornickim liceum. To największy sukces klubu w kategorii seniorów, większość zawodników powoli wchodzi dopiero do tej kategorii wiekowej, zaplecze zawodnicze jest olbrzymie.

Na najbliższych Mistrzostwach Polski Juniorów, klub z Obornik wystawi ponad 20 zawodników – jest już 15 kwalifikacji.

Na turnieju w Legnicy wywalczono kolejne – Jakub Jurewicz zdobył brązowy medal w kumite U14, natomiast Wojtek Banaszkiewicz i Laura Rutkowska zdobyli punkty umożliwiające start na Mistrzostwach Polski.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe