Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poziom wód w rzekach jednym z tematów konferencji "Ochrona Wód" w Jaraczu

Natalia Szewczyk
Natalia Szewczyk
Podczas Konferencji odbyło się szesnaście wykładów z różnych dziedzin, związanych z ochroną wód w Polsce.
Podczas Konferencji odbyło się szesnaście wykładów z różnych dziedzin, związanych z ochroną wód w Polsce. Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu
Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu już trzeci raz, stało się gospodarzem Konferencji "Ochrona Wód", podczas których omówione zostały problemy stanu, poziomu i jakości wód w Polsce.

Spis treści

Początek września w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu to intensywny czas, związany z organizacją ogólnopolskiej Konferencji "Ochrona Wód", podczas której poruszane są tematy stanu, poziomu jak również jakości wód w Polsce.

-Zmiany klimatyczne, a także postępujący rozwój gospodarczy i technologiczny znacząco wpływają na środowisko naturalne. Grupa ludzi, dla których woda stanowi ważny aspekt naszej teraźniejszości i przyszłości, zebrała się podczas trzeciej edycji konferencji „Ochrona wód”. Zakresem tematycznym spotkanie objęło jakość oraz czystości wód rzek i jezior znajdujących się na terenie naszego kraju, także w ujęciu lokalnym. - poinformowali organizatorzy wydarzenia.

Problemy polskich wód

Jak podkreślają organizatorzy, szeroka tematyka i prelegenci z różnych środowisk, to znak rozpoznawczy konferencji „Ochrona Wód”. W tym roku poruszono między innymi problematykę:

  • wykorzystania wód śródlądowych,
  • przekształcania zbiorników wodnych,
  • funkcji użytkowej jezior,
  • czy też poziomu wód w rzekach.

-Zwrócono również uwagę na aspekty edukacyjne w działaniach ochronnych, wzorce historyczne i aspekty antropologiczne w odniesieniu do wody. Dwudniową konferencję wypełniły cztery panele, każdy z nich zakończony dyskusją i pytaniami od uczestników spotkania. - opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Moderacji poszczególnych części podjęli się

  • Przemysław Benz,
  • Anna Nowak,
  • Agata Stanisz.

Prelegenci zaprezentowali w sumie szesnaście wykładów z różnych dziedzin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Konfrontacja naukowców z humanistami

-Wrześniowa konferencja dała doskonałą przestrzeń nie tylko do wysłuchania interesujących, merytorycznych wystąpień i wymiany poglądów, stała się także inspiracją do dyskusji i spojrzenia na problematykę ochrony wody z różnych perspektyw. - podkreślają gospodarze wydarzenia.

Wydarzenie przede wszystkim umożliwiło konfrontację różnych stanowisk. Głos zabrali naukowcy, a także specjaliści z podejściem humanistycznym. Zajęto się również istotnym problemem przekazania cennej wiedzy z zakresu ochrony środowiska do szerszego grona odbiorców.

Organizacja Konferencji "Ochrona Wód"

Przemysław Benz, to pomysłodawca konferencji, która swój początek miała w czerwcu 2021 roku, kiedy to, wspólnie ze Stowarzyszeniem Wodniackim Aplaga, zorganizowano pierwszą edycję.

Dziś Konferencja ma zasięg ogólnopolskiego wydarzenia, podczas którego udział biorą wykładowcy akademiccy z wiodących polskich uniwersytetów, przedstawiciele firm i instytucji a także aktywiści, hobbiści i pasjonaci, których łączy jedna idea, ochrona wód.

W sumie w Jaraczu pojawili się przedstawiciele niemal sześćdziesięciu podmiotów.

Patronat nad konferencją objęły:

  • Instytut Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu,
  • Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego,
  • Instytut Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • Nadnotecki Instytut UAM w Pile,
  • Wydział Biologii poznańskiego UAM.

Organizatorzy zachęceni sukcesem tegorocznej edycji, już dziś planują czwartą konferencję. Termin ustalono wstępnie na początek września 2024 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Festyn Młynarski

W niedzielę, 24 września przy Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbędzie się Festyn Młynarski.

Plan imprezy:
11:00- Przywitanie przybyłych gości oraz opowieść o młynarstwie, prezentacja stoisk
11:30- pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342
12:00- pokaz pracy wiatraka
12:30- konkursy i zabawy
13:00- pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342
13:30- występ zespołu folklorystycznego Zespół Tańca Ludowego Poligrodzianie - Folk Dance Ensemble Poligrodzianie – obrzęd żniwny
14:00- pokaz pracy wiatraka
14:30- pokaz pracy traktorów, które przyjadą do nas z Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Piast, RS-09, C-342
15:00- występ muzyczny Tomasza Czarneckiego
16:00 konkursy i zabawy dla dzieci z atrakcyjnymi nagrodami
17: 00- zakończenie festynu

Bilet wstępu:
Ulgowy 6 zł
Normalny 8 zł
Rodzinny 16 zł

Podczas Konferencji odbyło się szesnaście wykładów z różnych dziedzin, związanych z ochroną wód w Polsce.

Poziom wód w rzekach jednym z tematów konferencji "Ochrona W...

Ekipa zajmująca się pomocą dla Maciusia Strzępki.

Art Music Festival Muzyki i Sztuki w Bogdanowie zgromadził tłumy

W sobotę, 9 września odbyły się dożynki Gminne w Garbatce, podczas których wystąpił między innymi, Sławomir. W Garbatce zgromadziła się rekordowa liczba fanów wokalisty.

Rogoźno. Sławomir zagrał podczas Dożynek Gminnych w Garbatce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto