Siatkówka - Powalczą o awans?

Roman Rzepa
Siatkarze PKS MOS Zbąszyń awansowali do finałowej fazy rozgrywek o mistrzostwo III ligi seniorów.

Kolejne dwa zwycięstwa odnieśli siatkarze ze Zbąszynia grający w III lidze mężczyzn. Tym razem pokonali 3 do 1 Herbertus Wronki, a Rzemieślnik Kwilcz uległ im aż 3 do 0. W sumie na koncie mają już siedem zwycięstw. W obu spotkaniach goście byli niżej notowani po rundzie pierwszej niż drużyna PKS MOS Zbąszyń.

Zbąszyńscy kibice, którzy coraz chętniej i liczniej przychodzą do "Zbaszynianki" na siatkarskie zmagania, mieli prawo liczyć na zwycięstwa. Nie przyszły one jednak łatwo. Szczególnie pierwszy mecz z Wronkami za sprawą nie najlepszej gry miejscowych był wyrównany przez 3 sety. Dopiero w czwartej partii zbąszyńscy siatkarze zagrali konsekwentnie i pewnie wygrali seta do 18 punktów, a cały mecz 3 do 1. Pojedynek z Kwilczem był już bardziej jednostronny i przebiegał pod dyktando gospodarzy. Jedynie w trzecim secie goście nawiązali walkę i przez długi czas prowadzili. Końcówka seta należy jednak ponownie do gospodarzy, którzy wygrali 26:24 i cały mecz 3 do 0. Ostatnie wygrane zapewniły siatkarzom PKS MOS Zbąszyń awans do ćwierćfinałowej rundy rozgrywek, w której bierze udział sześć drużyn. Do rozegrania pozostają jeszcze dwa trudne mecze z Czarnkowemu u siebie i Piłą na wyjeździe, które zadecydują o kolejności w tabeli.

- Przez cały sezon nasi siatkarze spisują się nadspodziewanie dobrze - mówi Tomasz Szczechowicz z PKS MOS Zbąszyń - Dotąd zaliczyli tylko dwie porażki i to po bardzo wyrównanych spotkaniach. To dobrze rokuje na przyszłość, być może już w tym sezonie będą cieszyć się z awansu do wyższej ligi. Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz już 8 stycznia 2011 r. PKS MOS Zbąszyń podejmie u siebie Noteć Czarnków.

Skład zespołu: Bartosz Nowak, Marcin Szczechowicz, Arkadiusz Gajewski, Dawid Połomka, Patryk Frasz, Damian Kramski, Marcin Bocian, Błażej Andrzejewski, Adam Nefermann, Kamil Stachowiak, Adrian Lisek, Mateusz Pięta i Karol Dembniak.

Swoje zmagania w tym roku zakończyli także młodzicy PKS - MOS Zbąszyń. W ostatnich turniejach dwukrotnie pokonali Orlika Miłosław 2 do 1 i 2 do 0. Ulegli natomiast drużynie Piasta Krotoszyn i Colmana Kalisz. Na 12 zespołów, młodzi zbąszynianie uplasowali się o oczko wyżej od ostatniego zespołu. Mimo niewielkiego stażu, zbąszyński klub powoli wyrasta na poważny ośrodek siatkarski w zachodniej Wielkopolsce.