Sparta nad Borem

DAR
archiwum
Zdecydowane zwycięstwo w sobotę odnieśli szczypiorniści Sparty Oborniki.

Oborniczanie w hali przy ul. Obrzyckiej zmierzyli się z zespołem z Obornik Śląskich. Mecz zakończył się wynikiem 35:22.
Piłkarze ręczni obornickiej Sparty dominowali na boisku od pierwszych minut spotkania. Skuteczna gra w ataku pozycyjnym w przeciągu kilku minut zapewniła im aż pięciopunktową przewagę. Oborniczanie kolejne bramki zdobywali z kontrakatu. Po pierwszych 30 minutach spotkania oborniccy szczypiorniści prowadzili aż 8 bramkami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:9.

W drugiej części spotkania gospodarze udowodnili, że są w dobrej dyspozycji. Powoli zwiększali swoją przewagę nad zespołem Boru, by zakończyć spotkanie wynikiem 35:22.
Dużą skutecznością w sobotnim meczu wykazał się Artur Klopsteg. Młody zawodnik aż 13 razy umieszczał piłkę w bramce rywala. Niemalże każdą akcję przeprowadził on z kontrataku. W dobrej dyspozycji był również Błażej Kwiatkowski, który jedenastokrotnie umieszczał piłkę w bramce rywala.

- Sobotnie zwycięstwo było bardzo potrzebne naszej drużynie. Mam nadzieję, że teraz ruszymy z kopyta i zaczniemy zdobywać cenne punkty, by sezon zakończyć w górnej części tabeli - komentował po meczu Michał Pietrzak, trener.