Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sparta nokautuje rywali

DAR
Piłkarze nożni Sparty Oborniki w sobotę odnieśli wysokie czterobramkowe zwycięstwo. Rywalem Sparty Oborniki była Warta Śrem. Pierwsza bramka w sobotnim meczu wpadła w 41 minucie. Po tym jak Wojciech Muszyński silnym strzałem z pół obrotu uderzył na tyle precyzyjnie, że trafił wprost w okienko bramki bezradnego bramkarza Warty Śrem.

Drugą bramkę zdobył Jakub Krzyżanowski. W 58 minucie doszedł do piłki i będąc na 30 metrze zdecydował się oddać strzał. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a następnie zatrzepotała w siatce gości. Oborniczanie zwiększyli swoje prowadzenie nad gośćmi do 2:0.

Goście do tego momentu ani razu nie zagrozili bramce Sparty. Pierwszą i zarazem ostatnią sytuację Wara Śrem miała w 62 minucie meczu, wówczas błąd Mikołaja Panowicza naprawił dobrze interweniujący w bramce gospodarzy Eryk Konowalski.

W 67 minucie meczu swoją szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Marcin Radziwołek. Natomiast w 71 minucie meczu Sparta prowadziła 3:0. Najpierw bramkarz gości interweniował nieprzepisowo za polem karnym, a sędzia podyktował rzutu wolny.

Skutecznym wykonawcą wolnego okazał się kapitan oborniczan Marcin Siemiński, który trafiając nisko koło słupka bramki, pokonał bramkarza gości. Wynik spotkania ustalił w 88 minucie meczu, rezerwowy Krzysztof Boruń, który wykorzystał bardzo dobre podanie z drugiej linii od Marcina Bukowskiego.