Sparta Oborniki pewnie pokonała Lechię Kostrzyn

Daria Przybysz
W ostatnią sobotę piłkarze nożni Sparty Oborniki zakończyli rozgrywki sezonu 2020/2021. Mecz wyjazdowy z Lechią Kostrzyn zakończył się zwycięstwem oborniczan 2:0. Bramki dla Sparty strzelali Norbert Jabłoński i Marcin Kaźmierczak.

Od początku Sparta Oborniki prowadzona przez Piotra Kucharskiego dominowała na boisku. Oborniczanie szybciej operowali piłką, często zmieniali ciężar gry co Lechii sprawiało dużo problemów. W 45 minucie boisko opuścił Norbert Jabłoński z powodu kontuzji, strzelając chwilę wcześniej bramkę dla Sparty.

Druga połowa to odważniejsza gra gospodarzy, którzy dążyli do wyrównania. Sparta jednak w sobotę grała pewnie w obronie i ataki Kostrzynian nie przyniosły upragnionego remisu. W 80 minucie Patryk Wierzbicki idealnie dograł piłkę do Marcina Kaźmierczaka, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce Lechii.

Zasłużone zwycięstwo Sparty, która ostatecznie kończy sezon na siódmym miejscu ze zdobyczą 57 punktów. Po fatalnej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 i szczęśliwym utrzymaniu się w piątej lidze, obecny sezon to bardzo dobra gra oborniczan.

Dobra organizacja drużyny, która w zdecydowanej części składa się z mieszkańców naszej gminy sprawiła, że kibice mogą być zadowoleni. Jaki będzie kształt drużyny Piotra Kucharskiego w nowym sezonie jeszcze nie wiemy, ale aktualnie obrany kierunek rozwoju seniorów Sparty wydaje się prawidłowy. Przygotowania do nowego sezonu Spartanie rozpoczną po 18 lipca. Pierwsza kolejka została wyznaczona na 21 sierpnia.