Sparta Oborniki pokonała swoją imienniczkę z Szamotuł

Daria Przybysz
Po czterech spotkaniach bez wygranej piłkarze nożni Sparty zainkasowali trzy punkty w starciu z imienniczką Spartą Szamotuły. Oborniczanie wygrali wyjazdowy mecz 7:0.

Sparta Oborniki kontra Sparta Szamotuły

Od początku spotkania to goście byli drużyną przeważającą, głównie za przyczyną dobrze funkcjonujących skrzydeł. To właśnie skrzydłowi Norbert Jabłoński i Marcin Kowalczyk z łatwością przedzierali się pod ple karne szamotulan i precyzyjnie dogrywali piłkę do swoich kolegów. Po jednej z takich akcji dośrodkowaną piłkę przejął Marcin Kaźmierczak, który otworzył wynik spotkania. W 33 i 39 minucie kolejne dwie bramki zdobył Marcina Kowalczyka.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od drugiego upomnienia dla zawodnika z Szamotuł, co spowodowało, że od 49 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Minutę później swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Patryk Wierzbicki po bardzo efektownej przewrotce.

W 70 minucie piątą bramkę dla Sparty strzelił Norbert Jabłoński po kombinacyjnej akcji i asyście Szymona Sierżanta. Ostatnie ciosy Sparcie Szamotuły zadał ponownie Wierzbicki strzelając gole w 79 i 80 minucie zaliczając pierwszego hattricka w barwach Sparty. Sparta Szamotuły w tym spotkaniu była tłem dla dobrze grających oborniczan.

Kolejny piłkarski pojedynek Sparty Oborniki

W sobotę Sparta Oborniki podejmować będzie wicelidera Wiarę Lecha, w której grają byli zawodnicy ekstraklasy. Początek spotkania na stadionie przy ul. Objezierskiej zaplanowano na godz. 15.00.

Mają wyjątkową energię i zamiłowanie do pracy. Nauczyciele w...

Czy Bogdanowo doczeka się wymarzonej szkoły?