Sparta Oborniki uległa drużynie Pogoń Łobżenica

Daria Przybysz
Sparta Oborniki odniosła swoją pierwszą porażkę w rundzie jesiennej. W sobotę oborniczanie zmierzyli się z zespołem Pogoni Łobżenica.

Sparta Oborniki zmierzyła się z Pogonią Łobżenica

Do Oborniki przyjechała mocna drużyna Pogoni Łobżenica, która w ubiegły sezonie uczestniczyła w barażach o 4 ligę. Początek spotkania nie wskazywał na przegraną gospodarzy. Gra była wyrównana, jednak głównie toczyła się w środku pola.

Tak było do 21 minuty, kiedy to goście objęli prowadzenie. Niestety minęły zaledwie trzy minuty i Sparta przegrywała już 2:0. Czarna seria jednak nie skończyła się. W 33 minucie goście strzelili trzecia bramkę i gospodarze zdali sobie sprawę, że zdobyć punkty w tym meczu będzie ciężko.

Druga połowa wiele nie różniła się od pierwszej. Goście grali zdecydowanie szybciej, dokładniej, często na jeden kontakt. Piłkarze Sparty w sobotę byli bezradni wobec tak grającego przeciwnika. Kolejna bramka dla Pogoni padła w 67 minucie.

Kolejne trafienie dla Łobżenicy w 85 minucie i wszyscy zdali sobie sprawę, że trzy punkty pojadą do Łobżenicy. Na trzy minuty przed końcem honorowe trafienie zaliczył Mikołaj Lis, który precyzyjnie wykonał rzut wolny. Spartanie przegrywają z zespołem z Łobżenicy 1:5.

W sobotę Pogoń była zdecydowanie lepszą drużyną. W kolejnym meczu Spartanie zmierzą się z zespołem z Trzcianki.