Sparta Oborniki w sobotę uległa zespołowi Błękitni Wronki

Daria Przybysz
Sparta Oborniki w sobotę zmierzyła się z własną publicznością z zespołem Błękitni Wronki. Oborniczanie niestety musieli uznać wyższość rywala. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Piłkarze nożni Sparty Oborniki przegrali już swój trzeci mecz w tym sezonie. Na własnym boisku oborniczanie ulegli Błękitnym Wronki 2:1.

Pierwszą bramkę goście zdobyli już w 8minucie meczu. Zawodnik gości wykonując rzut rożny posłał precyzyjnie piłkę w okolice dalszego słupka. Znajdował się tam kapitan Sparty Patryk Kosmowski, który chciał wybić piłkę z pola bramkowego. Zrobił to jednak tak niefortunnie , że futbolówka wpadła do bramki Spartan i goście objęli prowadzenie.

Niestety utrata bramki nie wpłynęła mobilizująco na gospodarzy. W kolejnych minutach Spartanie odnotowali bardzo dużo strat, szczególnie przy wyprowadzaniu piłki na połowę przeciwnika. Co spowodowało, że w 27 minucie goście po składnej akcji podwyższyli wynik spotkania na 2:0.

Dopiero druga bramka sprawiła, że Sparta zaczęła żwawiej poruszać się po boisku i stwarzać sobie więcej sytuacji bramkowych. Po jednej z takich akcji kontaktową bramkę zdobył Marcin Kowalczyk i na przerwę oborniczanie schodzili już tylko z jednobramkową stratą.

W przerwie meczu trener Sławomir Dyzert dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Patryk Pacholski i Szymon Świderski. Kolejnej zmiany trener dokonał w 53 minucie. Niestety na wiele to się nie zdało. Błękitni utrzymali prowadzenie do końca meczu i Sparta zanotowała kolejną porażkę.

Obecnie Sparta zajmuje 12 miejsce w tabeli 5 ligi. Kolejnym przeciwnikiem oborniczan będzie Concordia Murowana Goślina, która początku sezonu też nie może zaliczyć do udanych.

Charytatywna sztafeta "Biegamy - Pomagamy" w Obornikach. Bie...