Sparta Oborniki zremisowała w sparingu

Jakub Przybysz
Sparta Oborniki
Sparta Oborniki Archiwum
Sparta Oborniki rozegrała swój pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Bramki dla obornickiej drużyny zdobyli Maciej Matelski i testowany zawodnik

W sobotę na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli w Poznaniu, swój pierwszy mecz sparingowy rozegrali piłkarze Sparty Oborniki. Rywalem podopiecznych trenera Mariusza Drewicza był III ligowy GKS Dopiewo. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze GKS-u. Już w 11 minucie po strzale z około 20 metrów piłka przeleciała po rękach Jacka Wosickiego i wpadła do siatki.

Sparta Oborniki wyrównała w 35 minucie. Po dośrodkowaniu Marcina Bukowskiego do piłki najwyżej wyskoczył jeden z testowanych zawodników, który strzałem głową umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką.

W 70 minucie zespół z Dopiewa ponownie objął prowadzenie. Zdobywcą bramki był Maciej Ratajski, który jeszcze jesienią grał w barwach Sparty.

Oborniczanie doprowadzili do remisu w 80 minucie po bramce Macieja Matelskiego, któremu asystował Kamil Barabasz. W ostatnich minutach Sparta mogła objąć prowadzenie, jednak dwie doskonałe sytuacje zmarnowali testowani zawodnicy.