Spartanie wygrywają przy Obrzyckiej z PGE Gryfino [ZDJĘCIA]

Klaudia Pytlak
SKF KPR Sparta Oborniki
W sobotę, 22 października, pierwszoligowi Spartanie zmierzyli się z PGE Gryfino na własnym boisku. Gospodarze pokazali kto rządzi przy Obrzyckiej. Odnieśli zwycięstwo.

- Mecz rozpoczynamy minutą ciszy, czcząc tym samym pamięć zmarłego niedawno Zygmunta Urbaniaka – legendy i nestora obornickiego szczypiorniaka. Dla nas wszystkich to bardzo podniosła chwila bo wkład popularnego Zygi w rozwój piłki ręcznej w Obornikach był oczywiście bezcenny - informuje SKF KPR Sparta Oborniki.

Spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka pary sędziowskiej miało bardzo dynamiczny przebieg. Podopieczni trenerów Jacka Okpisza, Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka wyszli na plac zmotywowani, ale po zawodnikach PGE Gryfino też było widać, że do Obornik na pewno nie przyjechali na wycieczkę.

Walka o każdą piłkę, na każdym centymetrze boiska mogła się podobać licznie przybyłym do hali kibicom. Spartanie konstruowali bardzo ciekawe, zespołowe akcje, które z reguły celnym trafieniem kończył Hubert Narożny – zdobywca 14 bramek w meczu, niekwestionowany lider zespołu Spartan w sobotnim spotkaniu. Pierwsza połowa ma bardzo wyrównany charakter, żaden zespół nie wypracował sobie bezpiecznej przewagi i po 30 minutach już wiadomo, że żeby zwyciężyć trzeba się będzie nieźle napracować. Oborniczanie do szatni schodzą prowadząc nieznacznie 19:18.

W drugiej połowie dobrą zmianę w bramce daje Oskar Miler skutecznie interweniując w beznadziejnych sytuacjach. Swoja, dłuższą szansę gry dostali też zawodnicy urodzeni w 2005 roku i trzeba powiedzieć, że stanęli na wysokości zadania. Igor Krzyścin swoimi dryblingami narobił niezłego zamieszania w szeregach obrony gości a Michał Mantaj ciężko pracował zarówno w obronie jak i ataku.

- Po nieprawdopodobnie wyrównanych 60 minutach ostatecznie zwyciężamy 32:31 w meczu, w którym liczyła się każda zdobyta bramka, każda interwencja w obronie i każda odbita przez naszych bramkarzy piłka - mówi SKF KPR Sparta Oborniki. - Chłopaki ciężko zapracowali na wygraną, dlatego w kierunku całego bez wyjątku zespołu ślemy gratulacje i słowa uznania - dodaje.

Skład SKF KPR Sparta Oborniki : Sebastian Kustoń, Oskar Miler, Hubert Narożny 14 bramek, Krzysztof Szorcz 4, Filip Kwiatkowski 3, Jan Czaprański 3, Igor Krzyścin 2, Michał Mantaj 2, Kacper Łyszczarz 2, Karol Bukowski 1, Jakub Kuta 1, Dawid Tepper, Szymon Koczorowski, Kacper Ratajski, Stanisław Woźniak, Mateusz Adamski, trenerzy : Jacek Okpisz, Marek Arciszewski, Tomasz Witaszak, kierownik zespołu Grzegorz Hoffmann.