Spartanie zainaugurowali sezon 2022/2023 w piłkę ręczną [ZDJĘCIA]

Klaudia Pytlak
SKF KPR Sparta Oborniki
Seniorzy z SKF KPR Sparty Oborniki w sobotę zainaugurowali sezon 2022/2023. W ramach meczu inauguracyjnego 1 ligi zmierzyli się z mocnym rywalem - KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Spotkanie było bardzo wyrównane, jednak nie zakończyło się dla Spartan pomyślnie.

Sparta zainaugurowała nowy sezon 1 ligi

W sobotę, 25 września, SKF KPR Sparta Oborniki zainaugurowała sezon 2022/2023. Mecz inauguracyjny 1 ligi odbył się w Obornikach przy ul. Obrzyckiej. Gospodarze zmierzyli się KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Przeciwnicy zwyciężyli poprzedni sezon, co nie dodało Spartanom pewności siebie. Rozgrywki rozpoczęli trochę nerwowo.

- Pierwsze 8 minut gramy praktycznie w sześciu, bo aż trzy razy w tym czasie sędziowie usadzili na ławkę kar naszych zawodników. Doświadczony zespół z Kościerzyny wykorzystuje takie sytuacje i w 10 minucie na tablicy wyników 3:8 dla Sokoła - informuje SKF KPR Sparta Oborniki.

Spartanie stanęli przed mocnym przeciwnikiem

Seniorzy zaczęli konsekwentnie odrabiać stratę, Sebastian Kustoń w bramce, na wysokim procencie skutecznych obron, Hubert Narożny celnymi trafieniami kończy zespołowe akcje, dobrze też funkcjonowała obrona, w której dzieli i rządzi Dawid Tepper. Po pierwszej połowie Spartanie przegrywają 16:18, ale widać było, że Spartanie są zmotywowani, a wynik spotkania absolutnie był wówczas sprawą otwartą.

- W przerwie meczu mięliśmy ogromną przyjemność wręczyć Natalii Wicherek pamiątkową koszulkę z autografami Spartan. Pani Natalia przez wiele lat udostępniała naszym zawodnikom wszystkie sale i sprzęt do ćwiczeń siłowych Wicherek Gym & Fitness, a my wdzięczni za okazaną pomoc, podziękowaliśmy tym skromnym prezentem - dodaje klub.

Klub przygotował również niespodziankę dla kibiców, w której szczęściarze mieli okazję wylosować klubowe gadżety i upominki.

Finalnie SKF KPR Sparta Oborniki odniosła porażkę

Drugą połowę Spartanie rozpoczęli bardzo dobrze. Seniorzy prezentowali znakomite akcje w obronie i ataku. Widać było, że bardzo chcą wygrać, konsekwentnie odrabiali stratę i w 43 minucie wyszli na prowadzenie 25:23. Ogromnym ciosem dla zespołu okazała się kontuzja Janka Okpisza, który z pomocą kolegów musiał opuścić boisko. Wraz z Jankiem odeszła od Spartan wola walki. Wówczas KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna wbija gospodarzom aż 9 bramek, na które odpowiadają oni tylko dwiema. Finalnie Spartanie przegrali mecz 29:33.