Spartanki przełamały złą passę

DAR
Archiwum
Po ostatniej wysokiej porażce przed własną publicznością 37:25 z Aussie Latocha Sambor Tczew, tym razem zwycięsko schodziły z boiska szczypiornistki Sparty Oborniki. Podopieczne trenera Tomasza Konitza w sobotę pokonały MKS Słupię Słupsk 29:26.

Wynik konfrontacji z druga drużyną w tabeli był wielką niewiadomą, bowiem forma prezentowana przez zawodniczki z Obornik w tym sezonie jest bardzo nierówna.
Spartanki stanęły jednak na wysokości zadania i pokonały wyżej notowane rywalki trzema bramkami.

Goście dość wysoko postawili poprzeczkę oborniczankom. Pierwsza połowa nie była dobra w wykonaniu Spartanek, które do przerwy przegrywały dwoma bramkami 10:12.

Druga połowa była jednak zdecydowanie lepsza dla szczypiornistek Sparty. Oborniczanki poprawiły swoją skuteczność zdobywając aż 19 bramek. Gości ze Słupska stać było tylko na 14 trafień i dlatego MKS Słupia Słupsk musiała uznać wyższość spartanek przegrywając 29:26.
Na wynik bardzo duży wpływ miały Adriana Celka i Justyna Cieśla, która aż ośmiokrotnie pokonały bramkarkę ze Słupska. Pięć trafień dołożyła do tego Dominika Walkowiak, a po dwa - Urszula Filoda i Joanna Gładecka. Gra i zwycięstwo Spartanek zostały nagrodzone gromkimi brawami zebranej na hali publiczności.