Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Szymon Filipowski
Szymon Filipowski
Funkcjonariusze z obornickiej policji po raz kolejny ostrzegają uczniów przed szkodliwym działaniem narkotyków i dopalaczy. 24 września w Kiszewie odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji “Narkotyki i dopalacze zabijają”. Funkcjonariusze odwiedzili również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rożnowie

We wtorek, 24 września odbyło się spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Kiszewie w ramach kampanii MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Poprowadził je funkcjonariusz z Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Obornikach. Te same zajęcia przeprowadzone zostały na terenie Szkoły Podstawowej w Rożnowie

CELE AKCJI
Problem narkotyków i dopalaczy coraz częściej pojawia się wśród młodych ludzi w Polsce. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji zażywania nielegalnych substancji. Dotyczy to zarówno aspektów zdrowotnych jak i prawnych. Spotkania w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” mają na celu uświadomić młodzieży jak bardzo negatywny wpływ na ich życie może mieć stosowanie używek. W tym celu Paweł Witzberg z obornickiej komendy, zajmujący się profilaktyką, wykorzystał spot „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz posłużył się przykładami z życia młodych ludzi na całym świecie.

Młodzież z Kiszewa i Rożnowa dowiedziała się czym może skończyć się eksperymentowanie z narkotykami coraz popularniejszymi dopalaczami. Było to kolejne już spotkanie, na którym kierowano się bezpośrednio do słuchaczy apelując o zdrowy rozsądek ale również o przekazywanie tej wiedzy dalej. Ważne jest aby uświadamiać także swoich przyjaciół i bliskich, którzy również są narażeni na kontakt z substancjami psychoaktywnymi. „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to główne hasło kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jest to szereg inicjatyw, w które zaangażowani są policjanci z każdego województwa. Organizując liczne spotkania
profilaktyczne starają się zmniejszyć problem rozpowszechniania i nadużywania substancji odurzających. Ogólnopolskie działania kampanii w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” zaplanowane są do końca tego roku.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto