Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stalowe serce zostało wypełnione w ciągu jednego dnia

Szymon Filipowski
Szymon Filipowski
W poniedziałek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji na terenie starostwa powiatowego odbyła się zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Stowarzyszenia „Przyjaciel” w Obornikach. Ku zdziwieniu organizatorów, kosz został zapełniony już pierwszego dnia.

W poniedziałek przed budynkiem starostwa punktualnie o godzinie 10 pojawił się specjalny metalowy kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Pierwsze nakrętki do metalowego serca wrzucili starosta, Zofia Kotecka i wicestarosta, Waldemar Cyranek oraz wykonawca pojemnika Marek Dominik.

- Odzew jest bardzo duży. W nieco ponad pół godziny udało się zebrać już kilkadziesiąt kilogramów nakrętek – komentuje Starosta Zofia Kotecka.

Wykonawcą kosza na nakrętki jest obornicka firma „Dominik” Władysława i Marka Dominików, która specjalizuje się w wykonywaniu rozmaitych elementów ze stali na życzenie klienta. Firma chętnie angażuje się w akcje charytatywne a wykonany przez nią pojemnik na nakrętki został przekazany starostwu powiatowemu bezpłatnie.

- Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej akcji. Pomysł jest świetny, a cel szczytny – mówi Marek Dominik.

Pojemnik jest zamontowany przez budynkiem na stałe. Dochód ze sprzedaży firmom recyklingowym zebranych nakrętek zostanie w pierwszej kolejności przekazany na rzecz obornickiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Przyjaciel”. Zbiórka przeprowadzona jest w ramach akcji „Okaż serce – wrzuć nakrętkę!”, której głównym zadaniem jest wsparcie niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z powiatu obornickiego.
Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. Podobne akcje odbyły się również w Nieszawie i Białogardzie. Teraz czas na Oborniki. Gigantyczne serce w ciągu jednego dnia zostało w całości wypełnione nakrętkami.

Kosz w kształcie serca przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki po napojach lub chemii gospodarczej. Gdy pojemnik zostanie zapełniony, nakrętki zostaną przekazane do firmy recyklingowej, która przerabia je na surowiec wtórny. Początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto