Stanisław Tadla brał udział w Mistrzostwach Świata SUP Juniorów na Węgrzech

Klaudia Pytlak
Stanisław Tadla brał udział w Mistrzostwach Świata SUP Juniorów na Węgrzech. Jako pierwszy z reprezentantów Polski dopłynął na metę!

Stanisław Tadla reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata SUP Juniorów

Stanisław Tadla jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich. We wrześniu brał udział w Mistrzostwach Świata SUP Juniorów na Węgrzech.
Na dystansie 10 km Stanisław zajął 15 miejsce. W zawodach brało udział 50 zawodników z całego świata. Jako pierwszy z reprezentantów Polski dopłynął na metę utalentowany młody mieszkaniec powiatu obornickiego.

To nie pierwsze sukcesy Stanisława

Pierwsze tytuły i medale Stanisław zdobył w powiecie obornickim na Rogozińskim Jeziorze. W tym roku wziął udział w II Mistrzostwach Polski SUP na Plaży Brzeźno w Gdańsku. Mieszkaniec powiatu obornickiego wrócił z wybrzeża zwycięsko.
W bardzo ciężkich warunkach pogodowych Stanisław Tadla wywalczył Wicemistrzostwo Polski na dystansie 200 m i II Wicemistrzostwo Polski w biegu technicznym na 2,5 km. Wcześniej medale wypływał w Wałczu, w Pucharze Polski.

Wyjątkowy talent Stanisława

Utalentowany zawodnik Stanisław Tadla trenuje pod czujnym okiem olimpijki Izabeli Dylewskiej z Rogoźna. Dzięki wyczerpującym treningom i mobilizacji młody mieszkaniec powiatu obornickiego nie ma sobie równych. Pływanie sprawia Stanisławowi wiele radości. Kolejne sukcesy mobilizują go do ciężkiej pracy.

- Jesteśmy dumni i życzymy dalszych sukcesów - komentuje gmina Rogoźno.

Stanisław Tadla brał udział w Mistrzostwach Świata SUP Junio...