Sukces młodzieżowej drużyny Akademii Piłkarskiej Oborniki

Daria Przybysz
Młodzieżowa drużyna Akademii Piłkarskiej Oborniki wzięła udział w Halowym Pucharze Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni Michała Stachowiaka zajęli wysokie miejsce w rozgrywkach.

W Halowym Pucharze Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wzięło udział ponad 100 drużyn złożonych z zawodników urodzonych w roku 2009 i młodsi. W tym również zespół Akademii Piłkarskiej Oborniki.

W pierwszej fazie rozgrywek odbyły się turnieje eliminacyjne, z których zwycięzcy przechodzili do kolejnego etapu. Dziesięć najlepszych drużyn awansowało do finału, który został rozegrany w sobotę, 19 lutego.

Podopieczni trenera Michała Stachowiaka gładko przeszli rozgrywki eliminacyjne i po trzech turniejach doszli do finałowych rozgrywek.

- To wielki sukces dla drużyny APO, gdyż finałowe rozgrywki zgromadziły najlepsze ekipy z całej Wielkopolski. Dzięki tym rozgrywkom APO miała okazję rywalizować z drużynami, które prezentują najwyższy poziom nie tylko w Wielkopolsce - relacjonują działacze.

Zawodnicy trenera Stachowiaka ostatecznie zajęli miejsce 5-10 co jest bardzo dużym sukcesem. Należy podkreślić, że APO w turniejach eliminacyjnych pokonała m.in. drużynę Mieszka Gniezno, która w finale uplasowała się na trzecim miejscu.

Pozostał niedosyt bo zawodnicy z Obornik rozgrywali wyrównane spotkania prezentując bardzo wysoki poziom, co zauważył również dyrektor sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, pan Marcin Dorna, chwaląc obornickich zawodników za otwartą i odważną grę.

Heroiczna walka strażaków z żywiołem. Druhowie byli wzywani ...

Wichura w powiecie obornickim. Strażacy odnotowali rekordową...