Sukces obornickich karateków na zawodach w Łodzi

Daria Przybysz
Zawodnicy Karate Team Oborniki wystartowali na Indywidualnych Mistrzostw Polski w Łodzi. Oborniccy karatecy wywalczyli tam 4 medale.

W niedzielę w Łodzi odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski. Wystartowało tam ponad 400 zawodników z 55 klubów. Oborniccy zawodnicy wywalczyli tam cztery medale. Zaliczyli także dodatkowo 4 małe finały, czyli walki o brązowy medale, które nieznacznie przegrali plasując się na 5 miejscu.

Kacper Rodak po widowiskowych walkach zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w kategorii Młodzieżowej u21 do 67 kg, natomiast w konkurencji seniorów w kategorii - 67 kg wywalczył srebrny medal.

Olga Kaczmarek wywalczyła brązowy medal w swojej koronnej konkurencji - kata udowadniając, że od lat należy do polskiej czołówki tej kategorii.

W konkurencji juniorek na trzecim miejscu podium stanęła Monika Dmytruszyńska, która pomimo swojego młodego wieku, ma 16 lat, dzielnie walczyła także w seniorkach gdzie uplasowała się na 7 pozycji.

Bardzo blisko medalu byli Nikodem Januszak, Jakub Jurewicz, Zofia Chudzicka i Marta Zydorczak. Wszyscy Ci zawodnicy w bezpośredniej walce o brązowy medal ulegli swoim przeciwnikom, wcześniej przechodząc trzy rundy eliminacyjne.

Na pochwałę zasługuje także występ innych zawodników. Marta Michalak zajęła 9 miejsce kata juniorek młodszych, Gracjan Maciejewski - 9 miejsce w kata u21, Mikołaj Michalak - 7 miejsce kata u21, Wojciech Banaszkiewicz - 11 miejsce kata juniorów młodszych, Matylda Kubisz - 15 miejsce kata juniorek młodszych, Piotr Nadstaga - miejsce 9-16 kumite juniorów młodszych, Bartek Fiołek miejsce 9-16 kumite juniorów młodszych, a Marcelina Aleksandrowicz miejsce 9-11 w kumite juniorek.