Sukces Obornickiego Klubu Karate

Jakub Przybysz
Obornicki Klub Karate
Obornicki Klub Karate Archiwum
W minioną sobotę zawodnicy Obornickiego Klubu Karate wzięli udział w XIV Międzynarodowym Turnieju European Cuprum Cup w Legnicy. W imprezie wzięło udział ponad 300 zawodników z całego kraju, a także reprezentacje z Czech Ukrainy i Słowacji.

Mimo bardzo wysokiego poziomu i niezwykle zaciętych pojedynków Obornicki Klub Karate wywalczył aż 5 medali. Paweł Przewoźny zajął I miejsce w konkurencji kata w kategorii 35 – 39 lat, I miejsce w kumite w kategorii open 35 – 44 lata oraz I miejsce w kumite w kategorii do 84 kg.

Paweł Baran wywalczył zaś II miejsce w konkurencji kumite powyżej 84 kg. Ponadto Paweł Przewoźny, Krzysztof Waśko, Karolina Walczak i Agnieszka Kałek-Smolarek wywalczyli II miejsce w konkurencji drużynowej.

Dzień później Krzysztof Waśko wziął również udział w Otwartych Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF, które odbyły się w Poznaniu. Reprezentant obornickiego klubu karate zdobył złoty medal w konkurencji kata. W zawodach tych uczestniczył także Krystian Chudziński, który wywalczył brązowy medal w kumite w kategorii powyżej 84 kg oraz srebrny w kumite drużynowym razem z kolegami z Politechniki Poznańskiej.