Sukces zawodników Karate Team Oborniki na zawodach w Łodzi [ZDJĘCIA]

daria
W sobotę w Łodzi odbył się międzynarodowy Turniej Karate Harasuto Cup. Uczestniczyli w nim najlepsi zawodnicy z Polski z ponad 60 klubów, a także kluby oraz reprezentacje narodowe z 14 krajów Europy. W gronie walczących zawodników znalazło się także 9 karateków z Karate Team Oborniki trenowanego przez Wojciecha Blocha

Oborniccy karatecy zdobyli trzy medale rywalizując w kategoriach kata i kumite. Największy sukces odniosła Olga Kaczmarek, która w kategorii kata seniorek wygrała 3 rundy, a w półfinale uległa reprezentantce Danii. W meczu o 3 miejsce spotkała się z najlepszą polską zawodniczką – Mistrzyni ą Polski Seniorek i aktualną reprezentantką Polski Aleksandrą Jędrzejczyk z Łodzi. Po niezwykle zaciętym boju Olga zwyciężyła decyzją sędziów 3-2 po raz pierwszy.

Wspaniale spisała się także drużyna seniorek w kata gdzie obok Olgi wystartowała Julia Wojciechowska i Monika Kuźniak. Dziewczyny awansowały do finału, gdzie musiały uznać wyższość drużyny z Prudnika zdobywając ostatecznie srebrny medal.

W kata drużynowym kadetów również srebro wywalczyli: Mikołaj Michalak, Filip Kuźniak, Gracjan Maciejewski. Bardzo blisko medalu była Monika Dmytruszyńska, która jako jedyna Polska w swojej konkurencji walczyła o podium. Ostatecznie stanęła tuż za nim przegrywając walkę o medal decyzją sędziów 2-3.

Udany start zaliczyli także Marta Zydorczak oraz Jakub Kuklewski którym nie udało się zdobyć medalu, ale zaprezentowali wysoki poziom sportowy.