Tenis stołowy. Sukces młodych sportowców z Obornik na Mistrzostw Wielkopolski Młodzików

Daria Przybysz
Młodzi tenisiści stołowi z Obornik w niedzielę walczyli o medale na Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików w Złotowie. Oborniczanie osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Sukces młodych sportowców na Mistrzostw Wielkopolski Młodzików

W niedzielę, 23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików Pod Patronatem Starosty Powiatu Złotowskiego. W zawodach wystąpiło 32 najwyżej notowanych Młodziczek i 32 Młodzików z całego województwa. W turnieju obornicki klub tenisa stołowego reprezentowali - Lena Plesiak, Gabriela Dyk oraz Piotr Drewicz.

- W turnieju eliminacyjnym w kategorii Młodziczek Lena Plesiak zajęła drugie miejsce co dało jej awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 19 do 21 maja w Rzeszowie. Zaś w całym turnieju Lena zajęła czwarte miejsce - informuje Hubert Hyżyk.

Natomiast Gabriela Dyk zajęła w turnieju eliminacyjnym miejsce 9-12, a Piotr Drewicz - miejsce 21-24.

Sukces oborniczan w turnieju drużynowym

Oborniczanki zajęły także sukces w turnieju drużynowym. Lena i Gabriela wywalczyły trzecie miejsce, pokonując drużynę GLKS Orlęta Czacz.

Tenis stołowy. Sukces młodych sportowców z Obornik na Mistrz...