Triathlon Oborniki [ZDJĘCIA]

JAP
Triathlon Oborniki
Triathlon Oborniki JAP
W niedzielę na terenie kąpieliska miejskiego odbyła się trzecia edycja Triathlonu Oborniki. Zwycięzcą został Dariusz Kowalski, drugie miejsce zajął oborniczanin Maciej Adamczyk. Zobaczcie obszerną galerię zdjęć z trasy zawodów.

W niedzielę na kąpielisku miejskim odbyła się trzecia edycja obornickiego triathlonu. Na starcie stanęło 160 zawodników, którzy zmierzyli się w pływaniu na dystansie 400 m, jeździe rowerem na 22,5 km oraz biegu na 5,25 km.

Jako pierwszy linię mety w czasie 01:03:50 przekroczył Dariusz Kowalski, reprezentant Polski, triumfator poznańskiego triathlonu w którym zwyciężył z kilkukrotnym mistrzem świata Chrisem McCormackiem. Drugie miejsce zajął oborniczanin Maciej Adamczyk, uzyskując niewiele gorszy czas 01:04:39. Trzeci był Konrad Imianowski z Sierakowa, któremu pokonanie trasy zajęło 01:04:45. Warto też podkreślić, że tuż za podium uplasowało się również dwóch reprezentantów Obornik - Krzysztof Sobota (01:06:45) oraz Mirosław Paluch (01:10:06).

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała Magdalena Kurowska ze Szczecina, uzyskując wynik 01:15:48. Na drugiej pozycji uplasowała się Barbara Nadolska z Murowanej Gośliny, z czasem 01:16:11. Pierwszą trójkę zamknęła poznanianka, Kornela Kozłowska - 01:16:49.