Trzy medale dla Angeliki

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
Młoda pływaczka z Rożnowa odnosi kolejne sukcesy. Angelika Zwolińska w miniony weekend wystartowała na zawodach I Rundy Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.

Młoda sportsmenka wywalczyła trzy brązowe medale na zawodach na basenie „Aqua Centrum” w Kościerzynie.. Dziewczyna zajęła trzecie miejsce na dystansie 200 metrów w dwóch płetwach. Po brązowe odznaczenie sięgnęła w tej samej konkurenci na dystansie 100 metrów. Po raz trzeci dziewczyna stanęła na podium na dystansie 50 m w pływaniu w płetwach po powierzchni, czyli w tzw. monopłetwie.

Na zawodach w Kościerzynie klub, który reprezentuje czternastoletnia pływaczka wywalczył łącznie 32 medale. Natomiast w zmaganiach o Puchar 10-lecia „Delfin Jastarnia” zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Warto dodać, że podczas zawodów padły aż trzy rekordy Polski. Dwa z nich należą do klubowego kolegi Angeliki.

Waldemar Krakowiak ustanowił nowe rekordy w konkurencjach na dystansie 100 i 200 metrów w dwóch płetwach.
Angelika reprezentuje barwy poznańskiego klubu. W „Termach Maltańskich i Fregata Swimming Poznań” pływa od 2 lat. Pod bacznym okiem swojej trenerki Elżbiety Krakowiak zdobyła już wiele cennych trofeów.