Uczennice z SP2 w Rogoźnie najlepsze w kraju [ZDJĘCIA]

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
SP 2 w Rogoźnie wygrało turniej Orlik Basketmania
SP 2 w Rogoźnie wygrało turniej Orlik Basketmania UM Rogoźno
Młode koszykarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie wygrały ogólnopolski finał turnieju Orlik Basketmania

Od 27 do 29 września na terenach hali Łuczniczka w Bydgoszczy odbył się krajowy finał III edycji turnieju Orlik Basketmania, który został poprzedzony turniejami eliminacyjnymi i wojewódzkimi w całej Polsce. Wśród najlepszych zespołów z całego kraju znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr w 2 w Rogoźnie.

W fazie grupowej rogoźnianki trafiły na drużyny z Bydgoszczy, Szczecina, Białej Podlaskiej i Łańcuta. Mecze z Bydgoszczą i Łancutem zakończyły się wynikiem 38:10, natomiast mecz ze Szczecinem 16:26.
W półfinale uczennice z SP2 w Rogoźnie trafiły na drużynę z Białej Podlaskiej, którą pokonały 36:12. W wielkim finale młode koszykarki zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami ze Szczecina i pokonały je 18:10. W ten sposób rogoźnianki zdobyły historyczne Mistrzostwo Polski Orlik Basketmanii.

Na uroczystym zakończeniu rozgrywek koszykarkom i trenerom z „Dwójki” wręczono puchar, medale i wiele upominków w postaci plecaków, czapek itp. Zdobywając I miejsce w Orlik Basketmanii SP2 Rogoźno otrzymało również nagrodę w wysokości 5.000 zł. Podczas podsumowania turnieju wybrano pięciu najlepszych zawodników, wśród których znalazły się siostry Gosia i Weronika Błachowicz. Największe wyróżnienie otrzymała Wiktoria Nowakowska, która została okrzyknięta MVP Orlik Basketmanii.