Udana końcówka roku obornickich tenisistów stołowych

daria
W ciągu ostatniego miesiąca oborniccy tenisiści stołowi wystartowali na pięciu turniejach, gdzie zaprezentowali się bardzo dobrze, często zajmując miejsca na podium.

Pierwszy z nich odbył się 28 listopada w Poznania. Do Finału Igrzysk Dzieci zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Drużyna chłopców w składzie - Borys Smela i Antoni Janka zakończyła finał na piątym miejscu. W zawodach natomiast bezkonkurencyjne były dziewczęta. Agata Ławniczak, Natalia Kobus i Zofia Paziewska wywalczyły dla szkoły Mistrzostwo Wielkopolski. Zawodniczki wszystkie mecze wygrały 3:0.

3 grudnia odbył się Półfinał Pucharu Polski Kobiet w Obornikach. Drużyna MKS TS Warta Oborniki w składzie - Aleksandra Nowak, Agata Ławniczak, Weronika Cieciora, Wiktoria Bogalska, zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Gnieźnie.

6 grudnia odbył się Wojewódzki Finał XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Krzyżu dla uczniów klas gimnazjalnych. Zawodniczki Wiktoria Bogalska, Weronika Cieciora, Aleksandra Nowak zajęły ostatecznie drugie miejsce. Wcześniej jednak wygrały zawody powiatowe i rejonowe.

W międzyczasie w obornickiej dwójce odbył się Rodzinny Turniej. W kategorii dzieci do klas czwartych pierwsze miejsce zajęli Maria i Marta Magdziarek. Natomiast w kategorii dzieci z klas piątych i starszych najlepsi okazali się Borys Smela i Krystian Stańko. Najlepsze rodziny zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami.

Natomiast 5 grudnia odbył się V Turniej dla Dzieci. Każdego roku w całym cyklu zawodów uczestniczy blisko 300 tenisistów.