Udany występ obornickich karateków na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii

Szymon Filipowski
Karate Team Oborniki
Wczoraj zakończyły się zmagania karateków na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hiszpanii. Niestety tym razem obornickim karatekom zabrakło odrobinę szczęścia i wrócili bez medali.

Olga Kaczmarek zarówno w kategorii u21 dotarła do 3 rundy w kategorii kata, gdzie przegrała (juniorki) z Niemką przez wskazanie sędziów walkę o wejście do półfinału - najlepszej 8 Mistrzostw. W kategorii seniorek powtórzył się ten sam schemat, znowu po wygranych dwóch pierwszych rundach, decydującą walka z Wloszką okazała się przegrana. Zarówno Niemka (u21) jak i Wloszka (seniorki) wywalczyły Mistrzostwo Europy. Olga zakończyła swoje starty na 9 miejscu w obu kategoriach.

Kacper Rodak zwyciężył w dwóch rundach kumite juniorów, by w decydującej rundzie o wejście do najlepszej 8 Mistrzostw przegrać 1-0 ze Szwedem po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej.

Nikodem Januszak awansował do najlepszej 16 Mistrzostw w kategorii młodzik, Mikołaj Michalak zakończył starty w kata juniorów na 12 miejscu.

Bardzo dobrze spisały siędrużyny kata, chłopcy (Kacper, Gracjan, Mikołaj) zajęli 6 miejsce w kata drużynowym juniorów, a dziewczyny - Monika, Marta, Olga skończyły zmagania na 9 miejscu.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe