Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Objezierzu goszczą uczniowie z partnerskiej szkoły w Gruzji. Podsumowano projekt "Smaki tradycji - razem za stołem i w kuchni"

Daria Przybysz
Daria Przybysz
W środę, 5 października w Domu Kultury w Objezierzu odbyło się oficjalne zakończenie projektu Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu pod tytułem "Smaki tradycji - razem za stołem i w kuchni". Uczniowie objezierskiej szkoły żegnali się ze swoimi przyjaciółmi z Gruzji.

Podsumowanie wymiany pomiędzy szkołą w Objezierzu a gruzińską

W środę w domu Kultury w Objezierzu odbyło się oficjalne podsumowanie projektu Erasmus Plus, który realizowany był w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu..

- Smakowity projekt i znakomici goście. Ten projekt trwa już długo, od 2020 roku. Niestety ze względu na pandemię koronawirusa nie mógł być realizowany. Cieszę się, że udało się nam doprowadzić go do finiszu - mówił dyrektor szkoły Roman Ostrowski.

Uroczystość rozpoczęto od podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego projektu. Wymieniono tutaj nauczycieli, uczniów oraz przedsiębiorców - przyjaciół szkoły.

- Zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie - mówił dyrektor.

Oficjalnie zakończono projekt "Smaki tradycji - razem za stołem i w kuchni"

Projekt "Smaki tradycji - razem za stołem i w kuchni" jest kontynuacją projektu "Poznajmy się przez taniec", który został zrealizowany na terenie w Gruzji w 2012 roku.

- Wówczas do Gruzji pojechał nasz zespół folklorystyczny składający się z 18 osób. Nasi uczniowie uczyli się tradycyjnych gruzińskich tańców, a Gruzini - polskich, przede wszystkim kujawiaka. Zwieńczeniem naszego projektu był występ w amfiteatrze w Kobuleti. Stwierdziliśmy, że warto kontynuować tę współpracę, dlatego podjęliśmy kolejne działania. Taniec i gastronomia to dwa mocne punkty naszej szkoły - zdradził dyrektor Ostrowski.

Dyrektor szkoły wymienił także zalety, które wynikają z realizacji tego typu przedsięwzięć. Wspomniał o szlifowaniu języka angielskiego, poznawaniu odmiennych kultur i burzeniu barier przez uczniów.

- Cieszę się, że zrealizowaliśmy ten projekt z korzyścią dla tych młodych ludzi. W tej młodzieży jest ogromny potencjał - mówił Ostrowski. - Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Widzę ich możliwości komunikowania się w języku angielskim, to jest coś wspaniałego, bardzo im tego zazdroszczę.

W kolejnym punkcie programu głos zabrali goście z Gruzji. Opowiedzieli o swojej szkole. College w Kabuleti kształci młodych uczniów w kilkunastu zawodach, m.in. pszczelarza, leśnika, weterynarza, pielęgniarki, rolnika, czy też informatyka. Ponadto szkoła ta od lat współpracuje z placówkami w Estonii i Niemczech.

W dalszej części na scenie zaprezentowały się oba zespoły taneczne. Uczniowie szkoły z Objezierza zatańczyli poloneza. Zaplanowano także degustację tradycyjnych dań polskich i gruzińskich. Zaproszonym gościom podano pyrę z gzikiem, barszcz z pasztecikami, zraz z kapustą modrą, a także chinkali i chaczapuri.

Spotkanie zakończyło trwającą od tygodnia wymianę polsko-gruzińską w Objezierzu. W czwartek, 6 października goście wracają do domu.

W Objezierzu goszczą uczniowie z partnerskiej szkoły w Gruzj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto