W ostatnim meczu rundy jesiennej Sparta Oborniki uległa Koronie Skórzewo

Daria Przybysz
W niedzielę Sparta Oborniki zmierzyła się z Koroną Stróżewo. Początek spotkania nie wskazywał, że dla Sparty mecz może zakończyć się porażką aż 1:3.

Od początku meczu to Sparta przeważała nad rywalem. Piłkarze z Obornik kreowali akcje, po których mogły paść bramki. Było tak niestety do momentu, kiedy w 27 minucie żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sparty Patryk Pacholski. Ten sam zawodnik zaledwie dwie minuty później otrzymał drugie napomnienie i Sparta grała do końca meczu w osłabieniu.

Korona wykorzystała ten fakt i jeszcze w pierwszej połowie zdobyła przed przerwą pierwszą bramkę. Niestety początek drugiej połowy do całkowity brak koncentracji ze strony gości, którzy stracili kolejne dwie bramki w krótkim odstępie czasu - w 50 i 53 minucie.

Straty bramek spowodowały, że wynik meczu został już przesądzony. Honorową bramkę w 78 minucie zdobył Kowalczyk. Ostatecznie Sparta kończyła mecz w dziewiątkę po drugiej żółtej kartce dla Sierżanta.

Sparta z dorobkiem 17 punktów zajmuje dziesiąte miejsce, co oznacza, że runda wiosenna będzie sporym wyzwaniem.

Oborniczanin Piotr Kuberski wygrał swoją 10 walkę na FightEx...

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Obornikach. Nad czym deb...