Wełna Rogoźno odbija się od dna

JAP
JAP
Na tę chwilę czekali wszyscy miłośnicy piłki nożnej z Rogoźna. Wełna podczas szóstej kolejki rozgrywek klasy okręgowej zdobyła upragniony komplet punktów. Dla rogozińskich piłkarzy jest to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie

W sobotę na własnym boisku drużyna Wełny zmierzyła się z Piastem Kobylnice. Dla gospodarzy nie było to łatwe spotkanie, bowiem widmo ostatnich porażek i presja ze strony kibiców z pewnością nie pomagały w walce z rywalem, który dotychczas uplasował się w górnej części tabeli.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków z obu drużyn. Po niespełna kwadransie gry, inicjatywę na boisku przejęła Wełna. Gospodarze konsekwentnie budowali kolejne akcje, aż w końcu osiągnęli swój cel. W 30 minucie Łukasz Zenger zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Wólczynskiego , który zachował zimną krew i pokonał bramkarza gości.

Objęcie prowadzenia wyraźnie zmobilizowało Wełnę, która nie zamierzała spuścić z tonu. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Łukasz Zenger podwyższył wynik na 2:0. Rogoziński napastnik wykończył akcje swojej drużyny precyzyjny strzałem w prawy róg bramki.

Po przerwie zawodnicy Piasta ruszyli do ataku, chcąc odrobić stratę. Gospodarze jednak skutecznie się bronili. Choć w drugiej połowie goście byli górą, to wynik spotkania nie uległ już zmianie. Wełna Rogoźno odniosła upragnione zwycięstwo, pokonując zespół Kobylnicy 2:0.