WW Gang umacnia pozycję lidera, czyli... kolejna kolejka obornickiej halówki

DAR
Zacięte spotkania, spektakularne zwycięstwa i zaskakujące porażki, kolejny weekend z obornicką halówką już za nami. Zawodnicy zespołów z wszystkich trzech lig w sobotę i niedzielę walczyli o punkty.

Pierwsze spotkanie sobotniej kolejki halowej piłki nożnej zakończyło się remisem. MixBud i Uran podzielili się punktami. Obu zespołom udało się przeprowadzić skutecznie po dwie akcje. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.
Josopels odnieśli wysokie zwycięstwo nad Kabanostre.

W meczu, w którym wpadło dziewiec bramek, aż siedem zdobyli zawodnicy Josopelsa, na które Kabanostre było wstanie odpowiedzieć tylko dwukrotnie. Wysokie zwycięstwo odnotowało PTS, wygrywając z Czarnymi aż 7:0. To oni od pierwszych minut spotkania przejęli inicjatywę. Szybko przeprowadzane akcję i dobra postawa a obronie zapewniła im wysokie zwycięstwo oraz czyste konto.

Pierwsze zwycięstwo Lambady. Zespół w którego szeregach grają jedni z najmłodszych zawodników ligi, wywalczył swoje pierwsze punkty. Ich rywalami był Drew-Pal, który nie docenił rywala. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Mikado podczas spotkania z Agro nie pozostawiło rywalom większych złudzeń. Pierwsze minuty spotkania były wyrównane i nie zapowiadały zdecydowanej przewagi Mikado, jaka nastąpiła w kolejnej części meczu. Pierwsza bramka padła dopiero w 12 minucie spotkania, jednak jeszcze przed przerwą zawodnicy Mikado zdobyli dwie bramki. W drugiej połowie gra przez większośc czasu toczyła się na połowie Agro. Rezultatem tego był ostateczny wynik spotkania, Mikado wygrało 6:0.

Ten mecz mógł się zakończyć zupełnie inaczej. Nie wykorzystana przez Draco w meczu z Redbullem szansa na zdobycie gola, zemściła się. Zespół z Kowanówka musiał oddać kolejne punkty. Pierwsza połowa należała do Redbulla, który aż dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Po przerwie gra jednak się wyrównała. Grającą w osłabieniu drużyna Draco, po otrzymaniu przez jednego z jej zawodników czerwonej kartki, przeprowadziła szybką kontrę i zdobył upragnionego gola. Kilka minut później na tablicy wyników mógł widniec już remis, jednak Draco nie wykorzystało rzutu karnego.

Wyrównująca bramkę zespół zdobył 2 minuty przed końcowym gwizdkiem. Gra rozpoczęła się na nowo. Draco marnowało kolejne szanse na zdobycie bramki, ich błędy wykorzystali w ostatnich sekundach rywale, strzelając gola na wagę zwycięstwa.
Centrum Ogrodnicze I kontra Cotta. W tym meczu młodość spotkała się z doświadczeniem, zwyciężyło to drugie. Już w 5 minucie spotkania Cotta wysunęła się na prowadzenie.

Utraciła je dość szybko, bo w ciągu kilku minut. Błąd bramkarza wykorzystało Centrum Ogrodnicze I. Remis do przerwy nie zapowiadał, aby któraś z drużyn wyraźnie zaznaczyła swoją przewagę w drugiej połowie. Jednak liczne ataki Cotty i skuteczne wykończenie akcji sprawiły, że ostatecznie Centrum Ogrodnicze I przegrało 5:1
Najbardziej emocjonującym meczem tej kolejki było spotkanie rozegrane między liderem a wiceliderem ekstraligi. WW Gang wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę na boisku i pokonali Delbud 4:0.

Kolejne punkty w ostatniej kolejce zdobyły również Ziomki, które pokonały Browary "3", Centrum Ogrodnicze II pokonując Adrenalinę, czy też Hakuna wygrywająca z Belenensens.