Wygrana Spartanek na inauguracje sezonu [ZDJĘCIA]

JAP
Sparta Oborniki - Sośnica Giwicę
Sparta Oborniki - Sośnica Giwicę JAP
Szczypiornistki Sparty Oborniki w meczu inaugurującym rozgrywki I ligi kobiet, pokonały Sośnicę Gliwice 29:23

Piłkarki ręczne obornickiej Sparty bardzo udanie rozpoczęły sezon w I lidze, pokonując pewnie przed własną publicznością SPR Sośnicę Gliwice. Oborniczanki pod wodzą nowego trenera, Michała Pietrzaka już od samego początku sobotniego meczu pokazały swoim rywalkom, że są przygotowane do rywalizacji na zapleczu Superligi. Gospodynie przez cały czas narzucały tempo gry i zmuszały szczypiornistki z Gliwic do gonienia wyniku. Po pierwszej połowie Sparta prowadziła dwiema bramkami, przy rezultacie 13:11.

Kolejny kwadrans gry był prawdziwym sportowym dreszczowcem. Oborniczanki notorycznie otrzymywały dwuminutowe kary i przez większość czasu grały w osłabieniu. Dodatkowo czerwoną kartkę otrzymała Adrianna Zwolińska. Na szczęście dla Spartanek, zawodniczki Sośnicy nie potrafiły tego wykorzystać i traciły kolejne bramki, nawet kiedy grały w podwójnej przewadze. Do 50 minuty Sparta utrzymywała bezpieczne, trzybramkowe prowadzenie. W końcówce spotkania gliwiczanki wyraźnie jednak opadły z sił i podopieczne Michała Pietrzaka rozpoczęły zwiększanie swojej przewagi.

Obornickie szczypiornistki choć przez cały czas wyraźnie dominowały na boisku, to również nie ustrzegły się błędów. Spartanki straciły sporo piłek przez usilne, często całkowicie bezsensowne próby gry z kontry. Bramkami kończyły się natomiast niemal wszystkie akcję, prowadzone z ataku pozycyjnego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 29:23 dla Sparty, co z pewnością mocno podniosło morale powracającego do I ligi zespołu.