Wyniki 11 Biegu Niepodległości, który odbył się w nietypowej formie

Alicja Durka
11. listopada jest Narodowym Świętem Niepodległości. W Obornikach tego dnia od jedenastu lat mieszkańcy Obornik spotykali się na płycie obornickiego Rynku, gdzie odbywał się coroczny Bieg Niepodległości. W tym roku, z powodu pandemii, bieg odbył się w formule wirtualnej. Zwycięzcami biegu zostali w kategorii kobiet na 5 km – Zofia Staśkiewicz, a na 10 km – Rozalia Gapska. W kategorii mężczyzn na 5 km – Łukasz Feliksiak, a na 10 km – Szymon Drożdż.

Impreza zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem osób z całej Wielkopolski. Zmagania odbywały się za pośrednictwem aplikacji, gdzie została udostępniona trasa biegu.

Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali na dystansach 5 i 10 km. Wszystkim uczestnikom, którzy ukończyli zawody na wcześniej zdeklarowanym dystansie należy się pamiątkowy medal i gadżet biegowy. Dla najlepszych przygotowano statuetki za zajęcie I-III miejsca w kategorii Open. Trasę można było przebiec od 11 do 15 listopada.

Organizatorami tegorocznej edycji byli: Seniorski Klub Sportowy Oborniki, Gmina Oborniki, Just a Fit oraz Obornickie Centrum Sportu.

Bieg na 5 kilometrów

Pierwsze miejsce zdobył Feliksiak Łukasz z Obornik, który przebiegło dystans w czasie 00:18:27. Na drugim miejscu stanął Kozłowski Dawid z Łukowa, który ukończył bieg w czasie 00:18:40. Ostatni na podium stanął Soczka Patryk z Polajewa, który przebiegł trasę w czasie 00:19:43.

Bieg na 10 kilometrów

Pierwsze miejsce zdobył Drożdż Szymon z Piły w czasie 00:33:57. Na drugim miejscu stanął Szrama Dariusz z Dąbrówki Leśnej, który przebiegł w czasie 00:34:40. Brązowy medal zdobyła Gapska Rozalia z Piły, która przebiegła 10 km w czasie 00:38:58.