Zdobyli razem 13 bramek

JAP
Archiwum
W niedzielę piłkarze Rożnovi Rożnowo rozegrali pierwszy przedsezonowy sparing. Zespół prowadzony przez Mirosława Chudzińskiego zmierzył się z grającą w A-klasie Wartą Obrzycko.

W kontrolnym spotkaniu padło aż 13 bramek. W roli zwycięzców z murawy schodzili jednak piłkarze z Obrzycka.
Pierwsze minuty spotkania wskazywały na to, że to zespół Rożnovi będzie boiskowym faworytem, bowiem już w

3 minucie wynik otworzył Adrian Szymot, który pokonał bramkarza Warty precyzyjnym strzałem z 16 metra.

Odpowiedź rywali była niemal natychmiastowa. W ciągu niespełna 10 minut zawodnicy z Obrzycka zdobyli aż... 3 bramki, co dało im zdecydowane prowadzenie.
W 20 minucie spotkania w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Szymot. Po minięciu goalkeepera Warty, napastnik Rożnovi bez problemu umieścił piłkę w pustej bramce, zdobywając kontaktowego gola.
Zespół z A-klasy odpowiedział serią kilku groźnych ataków, które zakończyły się dwoma trafieniami.

W ostatnich minutach pierwszej części spotkania po szybkim wykonaniu rzutu wolnego przez Wojciecha Szramę w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Grządzielewski. Pomocnik Rożnovi nie zmarnował okazji i zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Do przerwy na boisku w Obrzycku gospodarze pewnie prowadzili 5:3.
Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy meczu ponownie do ataku ruszyli zawodnicy Warty. Wystarczyło im zaledwie kilka minut, aby zwiększyć swoje prowadzenie na 7:3.

W 69 minucie goście odpowiedzieli trafieniem Adriana Szymota, który zdobył tym samym trzecią bramkę w meczu, kompletując hat-tricka.
Warta jednak nie pozostała dłużna i w przeciągu paru minut strzeliła ósmą bramkę. Strzelecki festiwal w 90 minucie meczu zakończyła Rożnovia. Wojciech Szrama po indywidualnej akcji nie dał żadnych szans bramkarzowi z Obrzycka.
Pierwszy mecz kontrolny zawodników z Rożnowa zakończył się porażką 8:5.