Zmagania w Turnieju o Puchar Burmistrza w tenisie ziemnym

Klaudia Pytlak
Towarzystwo Tenisa Ziemnego w Obornikach
Zakończyły się zmagania kobiet i mężczyzn w Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza. Zobaczcie, jak uplasowali się zawodnicy.

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza trwał od soboty, 27 sierpnia, do niedzieli, 28 sierpnia.

Puchar Burmistrza - kobiety

Turniej kobiet odbył się w sobotę, w rywalizacji wzięło udział 8 zawodniczek podzielonych na dwie grupy. W grupie "A" bezkonkurencyjna okazała się Michalina Siejakowska, za jej plecami uplasowała się Beata Hadke, która awansowała do półfinałów. Odpowiednio 3 i 4 miejsce w tej grupie zajęły Alicja Grobelna i Lucyna Stolcman.

W grupie "B" brylowała Ola Sell, o drugie miejsce i awans do półfinału walczyły przemiłe Gnieznianki - lepsza w rywalizacji bezpośredniej okazała się Ada Patrzek, trzecia była Bożena Dzìęcielska a grupę zamknęła debiutująca Anna Sroka.

W pierwszym półfinale Michalina Siejakowska ograła Adę Patrzek 6:3, w drugim Ola Sell zwyciężyła Beatę Hadke 6:1
W finale Michalina Siejakowska musiała uznać wyższość Oli. Mecz zakończył się wynikiem 3:6 i tym samym Aleksandra Sell zdobyła Puchar Burmistrza i 600 pkt do rankingu. W meczu o 3 miejsce triumfowała Ada Patrzek