Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Ilustrowany Kuryer Codzienny" spekulował, jak będzie wyglądał świat w 2022 roku. Jak będzie wyglądał świat w 2044?

Klaudia Pytlak
Klaudia Pytlak
Małopolska Biblioteka Cyfrowa
Redakcja "Ilustrowanego Kuryera Codziennego" w nr 15 z 1923 roku spekulowała, jak będzie wyglądał świat w 2022 roku. Co się sprawdziło, a co nie? Sprawdziliśmy! Co się zmieni w 2044 roku? Zgadzacie się?

Jak będzie wyglądał świat w roku 2022?

9 lutego 1923 roku został opublikowany 15 numer "Ilustrowanego Kuryera Codziennego". Redakcja spekulowała wtedy "Jak będzie wyglądał świat w roku 2022?". Część z pomysłów okazała się trafna. Publikacja ukazała się wówczas na podstawie komentarzy do dziennika amerykańskiego.

- Za sto lat książki i gazety nie będą się już drukować. Ukazywać się one będą na ekranie kinematograficznym. Edukacya odbywać się będzie przy pomocy przy pomocy ekranu. Istnieć będą wówczas szkoły-kina i kina-biblioteki - pisał "Ilustrowany Kuryer Codziennny"

Czy "Ilustrowany Kuryer Codzienny" miał rację?

Książki i gazety nadal są drukowane. Przeniosły się jednak do Internetu. Treści, które przeczytamy w papierowych wydaniach dzienników i tygodników są dostępne również na portalach internetowych określonych wydawnictw. Książki papierowe natomiast możemy zastąpić e-bookami lub audiobookami. Przez pandemię koronawirusa edukacja również przeniosła się do Internetu.

Małopolska Biblioteka Cyfrowa

Energia w 2022 roku

Kolejnym pomysłem były inne źródła ciepła, a wśród nich m.in. wykorzystywanie energii słonecznej. Obecnie rekordy popularności bije fotowoltaika, co również wskazuje na trafność przypuszczeń z "Ilstrowanego Kuryera Codziennego.

Jak będzie wyglądał świat w 2044 roku?

Rozwój technologiczny postępuje bardzo szybko. Widać to na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Za dwadzieścia lat świat, który obecnie znamy może wydawać się najodleglejszym wspomnieniem. Zgodnie z wyliczeniami naukowców ludzie na ziemi wkrótce będą borykać się z utrudnionym dostępem do wody pitnej.
Deficyt obejmie również inne źródła naturalne. W 2044 roku postęp technologiczny z pewnością osiągnie przełom, co pozwoli na niesamowite odkrycia. W Internecie będzie coraz mniej darmowych treści. Większość portali będzie wymagało wykupienia dostępu i opłacenia abonamentu. Oborniki doczekają się upragnionej S11.

"Ilustrowany Kuryer Codzienny" spekulował, jak będzie wygląd...

ZOBACZ TAKŻE:

Na kąpielisko miejskie w Obornikach trafi nowy sprzęt rekreacyjny

Oferty pracy w powiecie obornickim. W jakim zawodzie zarobis...

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na oborniki.naszemiasto.pl Nasze Miasto