Krzysztof Pertman nie jest już komendantem straży pożarnej w Obornikach. Zastąpi go Michał Mulka

Daria Przybysz
Daria Przybysz
Udostępnij:
Krzysztof Pertman nie jest już komendantem straży pożarnej w Obornikach. We wtorek, 25 stycznia został odwołany. Zastąpi go Michał Mulka dotychczasowy zastępca komendanta straży w Wągrowcu.

Krzysztof Pertman nie jest już komendantem straży pożarnej w Obornikach.

- Z dniem 26 stycznia wielopolski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Dariusz Matczak odwołał ze stanowiska komendanta powiatowego PSP w Obornikach st. kpt. Krzysztofa Pertmana, a pełnienie obowiązków powierzył st. kpt. Michałowi Mulce - informuje bryg. Sławomir Brandt, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Przekazanie obowiązków nowemu komendantowi odbyło się we wtorek, 25 stycznia w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Kim jest Michał Mulka?

Michał Mulka jest mieszkańcem powiatu obornickiego. Od 2018 roku był zastępcą Komendanta PSP w Wągrowcu. Wcześniej jednak pracował już w komendzie w Obornikach. Z informacji przekazanych przez rzecznika Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu wynika, że służbę rozpoczął w 2006 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Po ukończeniu szkoły Michał Mulka zajmował stanowisko technika w Komendzie Powiatowej PSP w Obornikach. W 2008 roku rozpoczął służbę w jednostce w Chodzieży na stanowisku starszego ratownika. Z czasem awansował na stanowisko dowódcy zastępu i zastępcy dowódcy zmiany. Pełnił tam również funkcję dowódcy zmiany oraz zastępcy Dowódcy Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej.

- St. kpt. Michał Mulka posiada duży zasób wiedzy zawodowej, który z powodzeniem wykorzystuje w służbie, nadzorując zagadnienia operacyjno-szkoleniowe, kwatermistrzowskie i techniczne. Własna inicjatywa oraz duże zaangażowanie w służbie pozwoliło mu na osiąganie bardzo dobrych wyników w służbie oraz pozytywne oceny przełożonych, czego dowodem są zmiany stanowisk, wyróżnienia i nagrody - informuje bryg. Sławomir Brandt.

Zastępcą komendanta straży pożarnej w Obornikach nadal jest mł. bryg. Dariusz Szrama.

Krzysztof Pertman nie jest już komendantem straży pożarnej w...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ilja Kuksa o szansach na przystąpienie Ukrainy do UE

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie