Młodzi zawodnicy Sparty Oborniki wygrali 1/16 Mistrzostw Polski

Daria Przybysz
SKF KPR Sparta Oborniki - piłka ręczna
Od piątku do niedzieli w hali Obornickiego Centrum Sportu odbywały się zawody 1/16 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej. Do Obornik przyjechały zespoły ze Świebodzina, Łodzi i Zabrza.

W piątek w 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Piłce Ręcznej oborniczanie pokonali bez trudno TS ZEW Świebodzin. Swój mecz wygrał także Górnik Zabrze pokonując Anilanę II Łódź. Zespoły z Łodzi i Zabrza były faworytami turnieju.

W sobotę natomiast Sparta Oborniki zmierzyła się z Anilaną II Łódź. Kibice oczekiwali łatwego zwycięstwa Spartan, tak niestety nie było. Do przerwy Sparta niespodziewanie przegrywała 9:12 grając słabo przede wszystkim w obronie. Drugie 30 minut było już zdecydowanie lepsze w grze podopiecznych Marka Arciszewskiego. Zespół poprawił grę w defensywie i skutecznie punktował. Bramki dla obornickiego zespołu zdobywali Bartosz Pruszkowski, Jan Czaprański, Michał Mantaj i Oskra Nowaczyk. Spartanie ostatecznie pokonali zespół z Łodzi 31:26.

Kolejne mecze rozegrane zostały w niedzielę. Anilana Łódź pokonała TZ EW Świebodzin. Kibice czekali natomiast na finał turnieju, w którym to Sparta Obornik zmierzyła się z Górnikiem Zabrze. Faworytem tego pojedynku była drużyna z Zabrza, która zdominował rozgrywki tego turnieju wygrywając każde ze spotkań ponad 20 bramkami.

Oborniczanie pokazali jednak charakter i zagrali najlepsze spotkanie w trakcie tego turnieju. Od samego początku oba zespoły zagrały bardzo szybko i agresywnie. Sparta bardzo dobrze spisywała się szczególnie w grze defensywnej. Prowadzenie od początku spotkanie objęli zabrzanie prowadząc jedną lub dwoma bramkami.

Tuż przed przerwą Sparta doprowadziła do remisu i uzyskała jednobramkową przewagę 11:10. Drugie 30 minut dostarczyło wielu sportowych emocji. Oborniczanie walczyli, gonili wynik przegrywając w pewnym momencie nawet trzema bramkami. Doskonałe zawody w ataku rozgrywali Bartosz Pruszkowski, Jan Czaprański , a w obroni Kasper Łukasiewicz i Dawid Mysiak. Na 3 minuty przed końcem spotkania czerwoną kartką ukarany został najskuteczniejszy zawodnik Sparty Bartosz Pruszkowski, który musiał opuścić plac gry. Na szczęście to tylko zmobilizowało oborniczan. Bramki zdobyte przez Michała Mantaja i Jana Czaprańskiego przypieczętowały zwycięstwo Sparty w tym turnieju.

Oborniczanie awansowali do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, będą także organizatorem i gospodarzem tych rozgrywek. Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy i wyróżnienia wręczali zawodnikom wicestarosta powiatu obornickiego Waldemar Cyranek i sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Oskar Miller ze Sparty Oborniki, a najskuteczniejszym strzelcem – Bartosz Pruszkowski również z obornickiego zespołu.