Noc na Orliku w Rogoźnie [ZDJĘCIA]

Administrator Oborniki.NaszeMiasto.pl
Turniej piłki nożnej "Noc na Orliku" w Rogoźnie
Turniej piłki nożnej "Noc na Orliku" w Rogoźnie UM Rogoźno
W III edycji turnieju Noc na Orliku w Rogoźnie wzięły udział 32 drużyny i ponad 300 zawodników. Po zaciętej walce, która trwała do 4:00 rano zwyciężył Pomax, który pokonał w finałowym spotkaniu drużynę Cool Team 1:0

W nocy z soboty na niedzielę na Orliku przy ul. Seminarialnej w Rogoźnie odbył się III Turniej Piłki Nożnej "Noc na Orliku". Do zawodów o puchar burmistrza Bogusława Janusa zgłosiły się aż 32 drużyny skupiające w sumie ponad 300 zawodników. Do Rogoźna zawitały zespoły m.in. z Gorzowa Wlkp., Stęszewa, Budzynia, Połajewa, Berdychowa oraz innych miejscowości z północnej Wielkopolski.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał główny inicjator i organizator a za razem sędzia - zastępca burmistrza Rogoźna Krzysztof Ostrowski. Pierwszą częścią turnieju były rozgrywki w systemie „każdy z każdym” w ośmiu grupach czterozespołowych. Do 1/16 finału awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Po ponad 10 godzinach rozgrywek w upalne popołudnie i ciepłą noc, gdy na niebie było widać już wschodzące słońce przyszedł czas na rozegranie meczu o trzecie miejsce, do którego awansowały drużyny Absolwentów i No Name. Po zaciętej walce drużyna Absolwentów pokonała swoich rywali 2:0 i zajęła najniższy stopień podium.

W emocjonującym pojedynku finałowym drużyna Pomaxu zwyciężyła z drużyną Cool Team 1:0 i to właśnie ona stała się zwycięzcą III Turnieju Piłki Nożnej "Noc na Orliku". Wręczenia pucharów, które miało miejsce po godzinie 4:00 nad ranem dokonali wspólnie sędziowie turnieju - Krzysztof Ostrowski, radny Zbigniew Chudzicki oraz radni Paweł Wojciechowski i Maciej Kutka. Puchar dla najlepszego bramkarza trafił do Bartłomieja Działo z Cool Team, natomiast najlepszym zawodnikiem został Adrian Czarnecki z drużyny Pomaxu.

Noc na Orliku w skrócie:

Do 1/16 finału awansowały drużyny: Drużyna Mistrzów, Pęknięte Jeże, Absolwenci, Kac Ruda, Cool Team, Owczegłowy, Hłobaki, Radstal Rogoźno, No Name, Play Fair Play Team, Enigmat Stęszew, Veni Vidi Vici, Przystojniacy, Czarni Boguniewo, Pomax, Piaski United.

Mecz o trzecie miejsce: Absolwenci - No Name 2:0

Finał: Pomax - Cool Team 1:0

Najlepszy zawodnik turnieju: Adrian Czarnecki (Pomax)